Järveküla kool suutis üllatada Mecheleni linnapead

1.septembril külastas Järveküla kooli Belgia Mecheleni linnapea Bart Somers.

 “ Mul on hea meel, et linnapeal jäi väike aeg selleks, et enne tagasilendu koju jõuda tulla vaatama Rae valla uuemat põhikooli – Järveküla kooli,“ kõneles vallavanem Mart Võrklaev, kes tutvus linnapeaga CoRi ALDE fraktsioonis, kuhu ta ise kuulub ja mille president on Bart Somers.

Vahetult peale Euroopa eesistumise raames toimunud CoRi ALDE fraktsiooni juhatuse koosolekut Rae valda tulnud Bart Somers oli ülimalt üllatunud Järveküla koolist. Nii läbimõeldud kooli, kus õpilastel on sedavõrd head ja mitmekülgsed õpitingimused pole Mart Võrklaeva meenutuse järgi Somers oma 17 aastase ametis olemise aja jooksul Euroopas veel näinud. Somer tõi erilisena välja veel selle, et peale kooli asub institutsioonina majas veel spordikeskus ja huvialakool ning kõik need ühendavad omavahel kogukonda. Somers leidis, et ka raamatukogu asumine koolimajas on väga hea. Selline variant ei olnud Somersile tuttav.

Mecheleni linnapea on ise 17 aasta jooksul suutnud teha sotsiaalmajade keskusest kaasaegse linnaruumi, kus elab rohkem kui 130 rahvust. Linna elanikkond on Mechelenis üle 80 000 inimese.

Fotod Rae Sõnumid