Jüri tervisekeskus valmib aasta lõpus

Jüri tervisekeskust hakkavad ehitama Pro Ehitus OÜ, Eventus Ehitus OÜ ja KRTL OÜ. Tööde kogumaksumus küündib ligi 3,3 miljoni euroni ja ehitusperioodi pikkuseks on lepingu järgselt 18 kuud. Tervisekeskuse uus maja aga valmib selle aasta lõpuks, seejärel kolivad perearstid olemasolevatest ruumidest uude tervisekeskusesse.

Olemasolev maja lammutatakse ja krunt jääb murukatte alla ootama. Tulevikus võiks seal plaanide kohaselt asuda vallamaja. 18-kuulise ehitusperioodi teise osasse jäävad lisaks lammutustöödele veel ka keskväljaku ja turuplatsi rajamine ning haljastus- tööd, mille käigus luuakse kinnistule pargilikku miljööd.

Uus tervisekeskus on projekteeritud viiele perearstile, kelle kabinetid koos pereõdedega ja nende tööks vajalike ruumidega hakkavad paiknema teisel korrusel. Lisaks on ettenähtud senistest veidi laiem pakett tervishoiu-teenuseid. „Tervisekeskuse esimesele korrusele on planeeritud ruumid kolmele hambaravikabinetile, millest ühe juurde tuleb ka röntgeni ruum. Samuti on esimesele korrusele planeeritud füsioteraapia vastuvõtt ning saal. Ämmaemanda kabinett ning massažituba. Lisaks ka koduõe ja psühholoogi kabinet. Keskuse esimesele korrusele on projekteeritud ka ruumid apteegile, mille osas plaanime konkurssi lähikuudel välja kuulutada,“ selgitas vallavanem Mart Võrklaev.

Projekti rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja Rae valla eelarvest.