Siniseid busse hakkab sõitma rohkem

Detsembrist alustavad uued bussiliinid tihendavad liinivõrku suuremate Rae elupiirkondade vahel, sõitma hakkab kolm uut bussiliini, mille tulemusel paraneb ühendus Tallinnaga.

MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskusest antakse teada, et uued liinid kannavad numbreid 162, 134 ja 132A. Uusi väljumisi tuleb tööpäevadel kokku 12. Uuesallu hakkab buss sõitma seitsmel korral, Vaidasse viiel korral.

Vallavanem Mart Võrklaev tunneb heameelt selle üle, et liinivõrku ja liinide arvu on saadud pidevalt täiendada. „Kerge see töö pole olnud, aga peaasi, et oleme tulemuseni jõudnud,“ kõneles Võrklaev.

Uuesallu läbi Peetri ja Järveküla sõitev buss hakkab kandma liininumbrit 162. Kõik koolilapsed, kes on kasutanud seni koolibussina tuntud siseliini R6, saavad jätkata nüüd bussiliiniga nr 162, sest Peetri ja Uuesalu vahel hakkab uus liin sõitma samal marsruudil. Bussiliinil saab olema tööpäeviti 7 väljumist ja nädalavahetuseti ning riiklikel pühadel 3 väljumist. Koolilapsi ja vanemaid, keda siseliini R6 äravõtmine puudutab, nende jaoks tuleb lähiajal info sõitude kompenseerimise kohta.

Bussiliini nr 134 marsruut hakkab olema algusega Tallinnast nii, et Jürisse sõidab buss mööda Tartu maanteed, Jürist Vaidasse sõidab buss mööda Vana-Tartu mnt, läbides Patika ja lõpetades Vaida aleviku keskuses. Tööpäeviti väljub nr 134 kolmel korral ja nädalavahetuseti ning riiklikel pühadel on bussiliinil üks väljumine.

Bussiliin nr 132A hakkab sõitma Tallinn – Järveküla – Rae küla – Jüri – Vana-Tartu mnt – Vaida. Erinevalt teistest bussiliinidest on liinil 132A nii tööpäevadel kui ka nädalavahetuseti koos riiklike pühadega alati kaks väljumist. 

Vallavanem lubab, et vallavalitsus jätkab aktiivset tegevust ülevallalise liinivõrgu tihendamiseks. „Näiteks vajab Rae küla liinivõrgu tihendamist, samuti on töös mööda ringteed liini avamine ja bussiliin Lagedile,“ rääkis Mart Võrklaev, kes leiab, et neid piirkondi, mis on veel katmata või liiga hõreda liinivõrguga, Raes veel leidub.

MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskus teatel on uued bussiliinid tasulised ning hinnad võrreldes varasemaga ei muutu. Sõiduõiguse kohta saab infot pilet.ee lehelt.

 

 

Vastab MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskus:

1)      Mitu väljumist tuleb liinil nr 162? TP 7 ja LP/PP 3 ringi

2)      Milline on nr 162 marsruut? Tallinn – Vana-Tartu mnt – Peetri – Uuesalu (Peetri – Uuesalu vahel samal marsruudil, mis täna R6)

3)      Mitu väljumist on liinil nr 134? TP 3 ja LP/PP 1 ring

4)      Milline on nr 134 marsruut? Tallinn – Jüri – Vana-Tartu mnt – Patika - Vaida?

5)      Mitu väljumist tuleb liinil nr 132A? TP 2, LP/PP 2 ringi

6)      Milline on nr 132A marsruut? Tallinn – Järveküla – Rae küla – Jüri – Vana-Tartu mnt – Vaida.

7)      Kui suur on väljumiste arv bussiliinil nr 132? TP 8 ja LP/PP 3 ringi