Assaku lasteaia III filmifestival

Assaku lasteaed korraldas 21. märtsil III filmifestivali, mis tõi Rae kultuurikeskusesse kokku rõõmsad ja elevil väikesed ja suured filmihuvilised ning nende toetavad pered. Kõik festivalil esitletud animatsioonid olid loodud ja välja mõeldud õpetajate juhendamisel laste endi poolt. Filmide tegemisel said lapsed võimaluse näidata oma loovust ja oskusi ning tutvustada neid kogu lasteaia perele ning oma vanematele.

Festivali avasõnad olid täis elevust ja ootusärevust, kui Assaku lasteaia direktor tervitas kõiki kohale tulnud osalejaid ning kiitis laste loomingulisust ja töökust filmide valmistamisel. Seejärel said külalised nautida mitmekülgset programmi, mis lisaks animatsioonidele hõlmas ka laste ja õpetajate laulu-, tantsu- ja muusikalisi programme. Suurt elevust osalejate seas tekitas õpetajate laulukoori laul „Palmisaar“, kui ootamatult tuli publiku seast lavale ka Cool D.

Filmide valik oli mitmekesine ning hõlmas erinevaid teemasid alates sõprusest ja looduse ilust kuni fantaasiamaailmade ja seiklusteni. Väikesed animatsioonimeistrid olid teinud suurepärast tööd nii filmide stsenaariumite loomisel kui ka animatsiooni praktilistes etappides. Kõik filmid said osalejatelt sooja vastuvõtu ja tunnustuse ning festivali lõppedes oli õhus tunda suurt uhkust nii laste kui ka nende vanemate seas.

Kuna kõik animatsioonid olid nii erilised ja erinevad otsustas Assaku lasteaia hoolekogu anda filmidele välja „Kõige“ kategooria auhind, kus pälviti järgnevalt:

Hiired – kõige ajaloolisem seiklusfilm;
Rebased – kõige inspireerivam film meeskonnatööst;
Oravad – kõige muinasjutulisem film koostööst;
Jänkud – kõige innustavam keskkonnasõbralikum film;
Siilid – kõige õpetlikum liiklusohutuse film;
Karumõmmid – kõige armsam lastefilm Eestist ja eestlastest;

Nirgid – kõige harivam multifilm reeglite järgimise tähtsusest;
Hundid – kõige kiirem ja ootamatu lõpuga film;
Kitsetalled – kõige informatiivsem õppefilm päikesesüsteemist;
Ilvesed – kõige kaunimate helidega loodusfilm;
Hirved – kõige elulisem, kõigepealt töö siis lõbu, film.

Assaku lasteaia ALFF filmifestival oli meeleolukas üritus, mis tõi kokku lapsed, pered ja lasteaia tööka kollektiivi liikmed ühise eesmärgi nimel – toetada laste loovust ja jagada rõõmu filmikunstist. Festivali edukus kinnitas taas kord, kui oluline on anda lastele võimalus oma ideid väljendada ja oma loovust arendada.

Lisaks suurepärasele filmiprogrammile soovime tänada ka meie toetajaid: Avallone, Just film, Assaku lasteaed, Tanker, A.Vogel, Knoppers, Biotta ja Eesti Sai, kes aitasid kaasa selle imelise ürituse õnnestumisele ning Rae Kultuurikeskust, kes võimaldas meil üritust korraldada.

 

Fotol 1: Lisaks filmide loomisele olid lapsed õppinud ka laule ja tantse, mida laval esitada

Fotol 2: Oravate film pälvis kõige muinasjutulisema filmi tiitli

Fotol 3: Suurt elevust osalejate seas tekitas õpetajate laulukoori laul „Palmisaar“ kui ootamatult tuli publiku seast lavale ka Cool D.