Taas saime valla noortega rõõmustada, sest 15.–19. novembril õnnestus ära korraldada traditsiooniline Rae valla koolide draama- ja loovuslaager. Kuna laager on viirusolukorra tõttu muudkui ära jäänud ja edasi lükkunud, siis toimus see sel korral olukorrast tingitult teises formaadis. Rae Noortekeskus lõi Rae valla koolidega käed ning laager õnnestus korraldada sel korral hoopis koolides kohapeal, tuues laagri õpilaste juurde.
Kui varasemalt on toimunud draama- ja loovuslaager ööbimisega Rae Kultuurikeskuses, mil 24 tunni jooksul luuakse ja tuuakse publikuni lavastus, siis sel korral käidi nädala vältel Rae valla koolides, kus toimusid mitmesugused töötoad grimmi, tantsukunsti ja näitlejameisterlikkuse teemadel, mida viisid läbi oma ala professionaalid. Tantsutöötuba andis võimaluse noortel aktiivselt liikudes ja tantsides tundma õppida enda keha, mida kasutatakse näitlemisel, kus tihti tuleb kehastada tavapärasest iseendast hoopis teistsugust karakterit. Tantsutöötoas õppisime, kuidas paremini juhtida enda mõtet ja keha. Näitlejameisterlikkuse töötoas panid noored see-eest end proovile tähelepanu harjutustega – katsetati enda diktsiooni ja hääle kontrollimist, pandi proovile mälu ja harjutati märkama muutusi enda ümber. Toimusid lisaks ka grimmitöötoad, kus prooviti end maskeerida täpselt selliseks karakteriks nagu fantaasia lubab. Tutvuti erinevate vahendite ning nippidega, kuidas end mõneks teiseks tegelaseks kujutada ja tema omapärasid tabada välimuses.
Rae Noortekeskuse korraldatud draama- ja loovuslaager käis nädala jooksul külas Jüri Gümnaasiumil, Vaida Põhikoolil, Peetri Lasteaed-Põhikoolil ja Lagedi Koolil – kokku osalesid 60 õpilast ja 5 juhendajat. Töötubasid juhendasid: Meeri Vainola, Raili Salvet, Ingrid Mikk, Triin Taal ja Kertu Roosma.
Laagri korraldamine ja toimumine omas olulist rolli eriti praegusel ajal, mil paljud huvitegevused ja meelelahutused on paraku piiratud. Draama- ja loovuslaagri peakorraldaja Killu Sika lisab: „Draama- ja loovuslaager on traditsiooniline sündmus, mis on juba mitmeid aastaid Rae vallas toimunud. Peame oluliseks, et olenemata maailma segavast viirusest ja sellest tingitud piirangutest traditsioonid jätkuksid. Näitlemine on paljude meie noorte jaoks oluline ning draama- ja loovuslaager annab võimaluse sarnaste huvidega noortel üksteisega kohtuda ja koos meeldivalt aega veeta. Ka Rae Noortekeskuse meeskonnale on piirangute keskel draama- ja loovuslaagri korraldamine andnud võimaluse mõelda kastist välja ja leida uusi viise, kuidas hoida traditsioone elus.”
Draama- ja loovuslaagri toimumise taga on mitmed jõud, keda tahame tänada: Rae Noortekeskuse meeskond, Rae vald, Peetri Lasteaed-Põhikool, Lagedi Kool, Jüri Gümnaasium, Vaida Põhikool, Järveküla Kool, Transpordiamet, Forum Cinemas, Meeri Vainola, Raili Salvet, Ingrid Mikk, Triin Taal, Kertu Roosma.