Hariduskonverents „Õpetaja õnn ja vägi“

Rae valla 9. hariduskonverents „Õpetaja õnn ja vägi“ toimus sel korral Jüri Gümnaasiumis. Konverentsi eesmärgiks oli pakkuda osalejatele põnevaid esinejaid ning huvitavaid teemasid – päeva, mis keskendub õpetaja enda heaolule ja vaimsele tervisele.

Päeva esimeseks esinejaks oli Tiina Saar-Veelmaa, kes paljastas tööõnne saladused. Üles astus ka Sandra Vabarna, kes keskendus aja planeerimisele ja enesearengule, andes praktilisi võtteid tööks iseendaga. Oma lugu läbipõlemisest ja taastumisest jagasid Piret Korol ja Meelis Raiend. Meelis Raiend keskendus seejuures füüsilise tervise eest hoolitsemise vajalikkusele. Jüri Gümnaasiumi psühholoog Avelin Alliksaar näitas ja tegi koos osalejatega praktilisi harjutusi iseenda maandamiseks. Päeva viimane esineja – Jüri Ennet – võttis kogu eelneva kokku, pakkudes seejuures mõnusat kuulamist läbi huumorivõtme. Osalejatel oli võimalus Mentimeter’i keskkonna kaudu ka esinejatelt küsimusi küsida. Kogu päeva hoidis koos, suhtles esinejate ja publikuga moderaator Inga Lunge.

Tänavuse konverentsi formaat oli erinev eelnevatest – vahetasime teatristiilis istumise mugavalt laudade ümber olekuga. Laudkondades istumine ja jooksev kohvipaus andsid hea võimaluse osalejatel omavahel suhelda, mõtteid vahetada, arutada. Üksteise ideede kuulamine ja iseenda kogemustest rääkimine vaimse tervise hoidmisel oli kindlasti väärtuslik lisa konverentsile. Oma mõtteid ja soovitusi sai kirja panna ka Padlet’i keskkonnas.

Usun, et tänavune konverents oli igati edukas, pakkudes kindlasti igaühele midagi, millega samastuda, millest eeskuju võtta, mida tulevikus proovida-katsetada. Lisaks sai veeta mõnusa päeva toredate kolleegidega.

KOMMENTAAR

Jane Kuusalu, Jüri Gümnaasiumi tantsuõpetaja:

Sellised konverentsid on väga vajalikud! Praeguse kiire elutempo juures on vaja selliseid konverentse, mis aitavad inimesel võtta aeg maha ning end laadida. Kuidas seda teha? Milleks see vajalik on? Ning ka teiste kogemuslood – kõik see aitab kaasa ka enese hoidmisele. Kogemuslood annavad tunde, et sa pole üksi ning ka teised on selle läbi teinud. Lisaks teadmine, et vaimse tervise kriisist on võimalik välja tulla. Enda vaimse tervise eest hoolitsen jalutuskäikudega, vaimse tervise õe külastused, ka psühholoog ning tugigrupp – pere, sõbrad, kolleegid – on tervise heaolus tähtsal kohal. Lisaks soovitan lugeda raamatuid ning vaikuseminutite äppi.

Laura Lillepuu, Jüri Gümnaasiumi noortejuht:

Ülevallalised hariduskonverentsid on olulised, et tekitada kogukonnatunnet ning muuta haridustöötajaid omavahel tuttavamaks. Sellisel konverentsil võib alguse saada ka mõni koostööprojekt või -võrgustik. Sel korral käsitletud vaimse tervise teema aitas kindlasti mõelda enda vaimse tervise ja heaolu peale. Õpetajana peame seisma sellest eest, et meiega oleks kõik korras ja me ise oleks endaga rahul, et olla õpilastele eeskujuks ning samas pakkuda neile vajalikku suunamist, tuge ja toetust. Sain konverentsilt mõtteid, kuidas oma vaimset tervist hoida ja mida teha, kui tekib ülekoormatud tunne. Mina hoolitsen oma vaimse tervise eest sellega, et ma püüan leida alati tasakaalu töö- ja eraelu vahel. Suureks abiks on ka oma hobiga tegelemine, mis samas paneb mind küll proovile, kuid sellega tegeledes tunnen end alati hästi ja positiivsena. Samuti liikumine ja aktiivne eluviis on see, mis aitab mul mõtteid korrastada ja samas ka enda keha eest hoolitseda. Lisaks on vaimse tervise eest hoolitsemisel oluline ajaplaneerimise oskus.