Jüri Gümnaasiumi kokkutulek – paneme juubeliaastale väärika punkti!

Ei ole mina näinud ühtegi teist kooli, kes nii palju pingutaks oma vilistlaste kokkukutsumise nimel. Ka kõikse uhkemad pealinna eliitkoolid ei korralda iga 5 aasta takka niivõrd läbimõeldud kokkutulekuid ja juubelipidustusi oma endistele õpilastele ja kolleegidele. JG vilistlaskogu ja juhtkond on täiesti ainulaadsed nähtused, uskuge mind! Ka muutunud maailmas ei ole me jonni jätnud ja korraldame kõike endiselt silmad säramas.

Kaks aastat tagasi, 2019. aasta mai lõpus alustasime juubelipeo ettevalmistustega – suuri pidusid korraldataksegi pikka aega ette. Ent seekord on asjalood hoopis teisiti ning aastase rahuliku ettevalmistusperioodi asemel teeme lõpuks peo ära praktiliselt ühe kuuga, andmata järele kõrges kvaliteedis.

Päris algusest on möödunud kaks aastat. Mitmeid kordi oleme pidanud eriolukorra tõttu juba detailideni ettevalmistatud peo kuupäeva muutma, olema teadmatuses, uskuma, kõik tühistama ja uuesti broneerima, uuesti läbi rääkima, taas tühistama ja uuesti alustama. Oleme olnud ebakindlad, kuid samas unistanud ja uskunud, et pidu siiski teoks saab. Kõik lootused on kuupäeval 21.08.2021 ning muutunud on peo formaat. Piduliku gala asemel üllatame seekord hoopis mõnusa suvise peoga vabas õhus, järgides kümneid lisareegleid ja hulgaliselt ettekirjutusi. Anname endast kõik ja veel, et see pidu tuleks senistest ägedaim ja meeldejäävaim. Vabariigi parim tantsubänd, põnevad esinejad, erilahendusega pilguheit kooli ajalukku, grill-tšill ja hulgaliselt muud huvitavat. Aga! Kuna peo meeleolu loob selle külaline, siis, armsad JG vilistlased, minu üleskutse teile – lööge tantsuketsid läikima ning tulge toetage oma kohaloleku ja heade soovidega kõike seda, mis teie jaoks kool ja vilistlaskogu teevad. Korraldajana näen igal kohtumisel vilistlaskogu esindajate entusiasmi ja kooli projektitiimi jäägitut toetust, rääkimata kõikide suurest panusest, et jätkata JG vilistlaste kokkutuleku traditsiooni ning pakkuda teile – vilistlastele – uusi ühiseid mälestusi. Kõige kiuste peab see pidu tulema ägedaim senistest, nii et JG vilistlased – o ete südamest teretulnud Kuumadele Kohtumistele VOL2!

Liina Altroff, koolijuht

Jüri Gümnaasium on lisaks praegustele õppijatele ka oma vilistlaste nägu. Kõigist neist, kes siin kunagi on käinud, on jäänud koolimajja ja koolikultuuri väike jälg. Tänu vilistlastele on koolil traditsioonid ja ajalugu. Tänu vilistlastele näevad praegused õppijad ja õpetajad kooli hoopis teisest vaatevinklist, palju avarama nurga alt. Nagu on kasvanud vilistlased, on kasvanud ka Jüri kool. Saanud suuremaks ja targemaks, ent jäänud ikka selleks, kes ta loomu poolest alati on olnud. See ei muutu. Kohtumiste ja taaskohtumisteni!

Vallavanem Madis Sarik , 1. lend

Mina olen see õnnelik, kes kuulub Jüri Gümnaasiumi esimesse lendu. Olen saanud selle põneva teekonna algusest peale kaasa teha. Väga uhke tunne on olnud olla selle kooli õpilane, vilistlane ja tänaseks ka meeskonnaliige.

Olen olnud ühtlasi Jüri Gümnaasiumi vilistlaskogu looja ja tänasel päeval on mul rõõm anda gümnasistidele majandus- ja ettevõtlusõppe ainet. Olen õpetajaametit nüüdseks pidanud juba viimased kümme aastat.

Palju õnne juubilarile! Sama vingelt edasi! 

Mart Võrklaev, 21. lend

Head koolikaaslased! Näeme juba 21. augustil JG vilistlaste peol! Tule, saame kokku, kohtume vanade sõpradega, uurime, kuidas meie koolil ja armastatud õpetajatel läheb, naudime head seltskonda ja muusikat!

Kirke Kotsar, 38. lend

Vilistlaste kokkutulekut ootan põnevusega just seetõttu, et näha endisi lennukaaslasi ja õpetajaid, kellega saaks jälle üle pikka aja muljetada ning ehk ka jalga keerutada. Samuti ootan huviga tutvumist ka teiste meie kooli vilistlastega, kellelt saaks kuulda huvitavaid lugusid nende kooliajast.