Kirju-mirju Arhitektuurikooli suvemaailm

Augusti lõpul toimus Peetri keskuses ja pargis esimene Arhitektuurikooli Rae linnalaager. Kolme päeva jooksul katsetasid 1.–3. klassi õpilased erinevaid materjale ja konstruktsioone. Näiteks õpiti, kuidas savist tetraeeder muuta betoonist arhitektooniks. Igal laagripäeval valmis üks makett. Esimese päeva lõpuks tegid lapsed oma väikese salapeidumaailmasaarekese ja kokku sai kirju-mirju põnevuste maailm (foto 1). Kahekesi mõeldi välja ja tehti ka valmis üks pisike fantaasiasild. Rühmatööna valmisid maketid-ettepanekud uue Peetri pargi kohta, mis edastati ka vallajuhtidele.

Teisel päeval olid laagrilised esimesed Arhitektuurikooli õuesõppeklassi õpilased. Uue Peetri pargi serva püstitatud telgi ette kerkisid üheks päevaks mitmed suured installatsioonid torudest, katsetati konstruktsiooni jäikust ja tehti kiirelt paigaldatav kinnitustevaba Leonardo da Vinci leiutatud sild. Ühe vahva laagri lahutamatu osa on maastikumäng, mis kulges uue Peetri pargi atraktsioonide vahel ja inspireeris väikesi ruumiuurijaid vallale oma makett-ettepanekuid tegema.

Õnnestunud laagrile andis olulise panuse Rae Noortekeskus ja Peetri kohvik. Kohalikele lastele mõistliku osalustasu tagas valla projektitoetus.

Enne Rae linnalaagrit toimus Rocca al Mare vabaõhumuuseumis Arhitektuurikooli traditsiooniline onnilaager 10–14-aastastele „ehitajatele”. Koostöös Maa-arhitektuuri keskusega valmisid päris 1:1 mõõtkavas onnid, mille visioonid valmisid kohapeal arhitektidest juhendajate ja noorte ühistööna. Väga omanäoline ja julge lahendus sündis Rae harukooli juhendaja Heleri meeskonnas, kus ühtedeks osalisteks olid aasta või paar Arhitektuurikooli Rae harukoolis õppinud Johan ja Mark. (foto 2). Sellest aastast on „onnilinnak” muuseumi uus ja veidi salapärane ekspositsiooni osa. Järgmine aasta valmivad jälle uued ehitised, seniseid šedöövreid saab avastada aastaringselt.

Ja veel enne suve avati Arhitektuurimuuseumis juubelinäitus „Majad, mida vajame“. Seal on Eesti tuntuimate arhitektide kõrval tuleviku elamise mõtteid-võimalusi avaldanud ka Arhitektuurikooli õpilased. Näitust saab vaadata novembri lõpuni.

Uuel hooajal jätkab Arhitektuurikooli Rae harukool vapralt ruumihariduse pakkumisega 1.–6. klassi õpilastele Peetri-Järveküla-Assaku piirkonnas. Peetris hakkavad toimuma 5.–6. klassi õpilaste ja Järvekülas 1.–2. ja 3.–4. klassi õpilaste iganädalased uurimisretked/tunnid ruumimaailma saladuste avastamisel ja katsetamisel.

15. septembril kell 15.00 on huvilised oodatud hooaja avasündmusele Järveküla kooli juurde.

 

Registreerumine ja täpsem info www.arhitektuurikool.ee.