Lagedi lasteaed sai 10-aastaseks

2. jaanuaril 2013. aastal avati Lagedi ajaloos esimene 4-rühmaline lasteaed. See oli küll koolihoones, kuid siiski väga oodatud. Üsna pea jäid ruumid meile kitsaks ja ka koolis oli õpilaste arv suurenenud, mistõttu ootasid nad pikisilmi lasteaia väljakolimist.

Jällegi 2. jaanuaril, aga seekord aastal 2018 avati Lagedi lasteaia uus ja oma maja. Rõõm oli suur. 6-rühmaline mesitaru täitus kohe mudilastega. Tähistades nüüd 10. aastast sünnipäeva, tuleb tõdeda, et taas ületavad vajadused meiepoolseid võimalusi – koha ootel on palju lapsi. Tore on, et Lagedile on  uued elamupiirkonnad tekkinud ja meie kandis sünnib rohkelt uusi ilmakodanikke. Oleme lasteaia juurdeehituse ootel.

Sünnipäeva tähistamise ettevalmistustega alustasime varakult. Detsembris kuulutasime Lagedi Koolis välja jutukonkursi „Kui mina olin veel väikene ...“.  Lagedi kooli praegustest õpilastest on enamus meie lasteaia vilistlased. Jutte kirjutades said nii vilistlased kui ka teised õpilased meenutada oma lasteaias veedetud aega. Kirjatükke tuli igast vanuserühmast päris palju. Õpilaste mälestused olid siirad, soojad, omanäolised, naljakad ja huvitavad, sageli lasteaeda taga igatsevad. Jutukonkursi peaauhinnaks oli päev lasteaias koos sõbraga. Tundub, et just see motiveeriski kirjutama. Võitjateks osutusid nooremas vanuserühmas Krister Remmel 3 b-st ja Elis Niinepuu 7. klassist. Lisaks võitjate töödele oli ka hulk ergutusauhinnaväärilisi kirjutisi.

Olime otsustanud tähistada sünnipäeva terve nädal, et trilli-tralli jätkuks kauemaks. Reedel, 13. jaanuaril oli meil külas lasteteater Sõber etendusega „Rüütel Robert ja viimane ükssarvik”, mis oli igati tore ja lõbus avapauk üritustele. Esmaspäeval oli laste õpitud näidendi esietendus  ja multikate hommik, teisipäeval diskotasime kostüümides, kolmapäeval oli pidulik aktus külalistega. Aktusel, mis algas Eesti Vabariigi hümniga, õnnitles ja tänas direktor Imbi Orav lasteaias 10 aastat töötanud õpetajaid Esta Vakerit, Maire Tubro-Petronit ja Ele Pohlakut ning assistenti Aime Suursaart, kel lähemal ajal täitub kümnes tööaasta. Lapsed esinesid laulude ja tantsudega, mis pani ka külalisi kaasa plaksutama. Lõpetasime mudilaste ja täiskasvanute ühislauluga „Hurraa, sünnipäev!” Pärast aktust sõid  lapsed omatehtud küpsise-kohupiimatorti. Neljapäeval laulsime ja tantsisime Lolala tegijate juhtimisel ja maiustasime eelmisel päeval  külaliste toodud kommidega, reedel pidime karga batuutidel, kuid ilmataadi vingerpussi tõttu lükati batuudipäev edasi. Pidu ei taha kuidagi lõppeda!

Enne sünnipäeva kaunistatud rühmaruumidele, koridoridele ja saalile lisaks on nüüd paljudel aknalaudadel külaliste toodud kaunid lillepotid, mis teevad meie lasteaia veelgi hubasemaks ja meenutavad meie 10. sünnipäeva.

Palju õnne, Lagedi lasteaed!