Rae Huvialakooli mitu nägu

Kui praegune õppeaasta algas, teadsime kõik, et see tuleb eelmistest pisut teistsugusem. Vihjeid selle kohta võis märgata juba rohkem kui aasta tagasi, kui võtsime eesmärgiks olla UUENDUSLIKUD. Me vist kõik nõustume väitega, et üha rohkem kolib meie igapäevaelu erinevatesse (nuti)seadmetesse. Ja isegi kui me seda ei taha, siis mingil hetkel oleme sunnitud siiski tõtt vaatama ekraaniga. Rae Huvialakooli „ekraanilt“ vaatab vastu ARNO, mille kaudu toimub õpilaste andmete haldamine. Lühidalt öeldes on ARNO haridusteenuste haldamise süsteem, mis koondab enda alla nii Rae valla lasteaiad, üldhariduskoolid kui ka huvikooli. Kui on soov tulla meile õppima – tee taotlus ARNOs. Kui laps juba õpib meil – on ta ARNOs. Kui laps ei saa enam meil õppida – lõpeta leping ARNOs. Kõik ühes kohas – nii lihtne see ongi!

Me oleme PIDULIKUD, sest meil on juubeliaasta. Rae Huvialakoolil täitus 1. septembril 20 aastat, mis kulmineerus detsembris kontsert-aktuse ja õpilastööde näitusega Rae Kultuurikeskuses. Laval astusid üles õpilased ja õpetajad igast osakonnast, kuulata ja näha võis kõiki pille, mida meie koolis õpetatakse. Samuti olid esindatud kõik spordialad, mis olid kokku võetud Rae Spordikooli tutvustavasse videosse. Kõik esinejad ja külalised said esmakordselt maiustada Rae Huvialakooli šokolaadi.

Me oleme EDUKAD, sest meie koolis töötavad parimad õpetajad ja treenerid. Meie muusikaosakonna õpilastel on ette näidata väga kõrgeid kohti nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel:

·       Nelis Vernik, Järveküla filiaali 3. klaveriklass – I koht vabakava kategoorias rahvusvahelisel klaverikonkursil „3rd ODIN International Youth Piano Festival“, I koht „Parim noor instrumentalist 2019“ piirkondlikus voorus, III koht üleriigilisel pianistide konkursil „Eesti kõla VII“.

·       Hannuk Vernik, Järveküla filiaali 4. klaveriklass – I koht aasia kategoorias rahvusvahelisel klaverikonkursil „3rd ODIN International Youth Piano Festival“.

·       Mayla Vernik, Järveküla filiaali 2. klaveriklass – I koht rahvusvahelisel konkursil „VII Riga International Competition for Young Pianists“, II koht üleriigilisel pianistide konkursil „Eesti kõla VII“, II koht vabariiklikul noorte pianistide instrumentaalmuusika konkursil, III koht vabakava kategoorias rahvusvahelisel klaverikonkursil „3rd ODIN International Youth Piano Festival“.

·       Otto Magnus Tihhonov, Jüri filiaali 3. klaveriklass – II koht „Parim noor instrumentalist 2019“ piirkondlikus voorus.

·       Miriam Paesüld, Jüri filiaali 2. klaveriklass – III koht „Parim noor instrumentalist 2019“ piirkondlikus voorus.

·       Laura Randle, Järveküla filiaali 1. klaveriklass – III koht „Parim noor instrumentalist 2019“ piirkondlikus voorus.

·       Marta Kiik, Jüri filiaali 3. plokkflöödiklass – II koht „Parim noor instrumentalist 2019“ vabariiklikus voorus.

·       Lauluansambel SÄDE – II koht Harjumaa koolinoorte vokaalansamblite festivalil 4.–5. klasside ansamblite arvestuses.

·       Lauluansambel HELILASED – II koht Harjumaa koolinoorte vokaalansamblite festivalil 8.–9. klasside ansamblite arvestuses.

·       Lauluansambel SOSIN – I koht Harjumaa koolinoorte vokaalansamblite festivalil 10.–12. klasside ansamblite arvestuses ja GRAND PRIX.

Paljud konkursid on veel käimas ja nende tulemustega saab kursis olla huvialakooli kodulehe ja Facebooki kaudu.

Me oleme ÕNNELIKUD, sest meil on palju sõpru teistes Rae valla asutustes. Meie muusikaosakonna õpilastel on traditsioon pakkuda igal aastal kontserte lasteaedades, koolides, hooldekodus, lisaks esinevad meie bändid valla noorte- ja spordiüritustel.

Me oleme pidevas MUUTUMISES. Töötame selle nimel, et pakkuda õpilastele mitmekülgset ja jätkusuutlikku ja kvaliteetset huviharidust. Ja meie kool saab uue näo. Alates uuest õppeaastast on meie koolil uus logo, mis kätkeb endas edasiliikumist, tugevust, püüdu paremuse poole. Kui ka Sina tahad sellest osa saada, siis tule meile õppima!

Rae Huvialakool võtab 2019/20. õppeaastaks muusikaosakonda vastu uusi õpilasi! Katsed toimuvad 28. mail Järvekülas, 29. mail Jüris (sh Lagedil), 30. mail Vaidas. Katsete algus filiaalides on kell 17. Õpilasel tuleb ette valmistada üks salm laulust (ilma saateta), kohapeal testitakse rütmitunnet, viisipidamist ja harmooniat. Taotluste esitamise keskkond on avatud 6.–26. mai ja taotlusi saab esitada ARNO keskkonnas, kuhu pääseb läbi Rae Huvialakooli kodulehel oleva nupukese Liitu meiega!