Rae Huvialakoolil käib 20. tegevusaasta

Laias laastus võib inimesi jagada kolme rühma. Ühed on need, kes kohe alguses teatavad, et neile on elevant kõrva peale astunud ning nemad ei oska laulda, pillimängust rääkimata. Teine rühm on risti vastupidi esimesele – ma käisin ka kunagi muusikakoolis ja mängisin x-pilli, oskan seda ja seda lugu. Kolmandad on kuskil seal vahepeal, ei nad ütle A-d ega O-d ja jääbki arusaamatuks, mis suhe neil selle elevandi ja pilliõppimisega on. Õnneks on meil vedanud, sest Rae vallas tegutseb juba 20. aastat Rae Huvialakool, mille õppekavade hulgast sobiva valiku saab teha iga koolilaps.

MUUSIKA

Filiaale pilliõppeks on 4: Jüri, Järveküla, Lagedi ja Vaida, õpetatavate pillide valik neis varieerub. Õppima saab tulla katsete alusel. Need toimuvad kevadel, aga taotlusi pilliõppesse saab kodulehe kaudu esitada terve õppeaasta vältel. Pilliõpe eeldab kannatlikkust ja järjepidevust, annab aga juurde hindamatu oskuse – pillimängu.

KUNST

Kunsti saab õppida Jüris ja Järvekülas ning sinna võetakse õpilasi ilma katseteta. Eelõpe on mõeldud 1.–4. klassi õpilastele, kellel arendatakse käelist tegevust ning tutvustatakse esmaseid töövõtteid. Põhiõppesse võetakse lapsi alates 9. eluaastast. Õpe kestab 4 aastat, mille jooksul õpitakse teooriat, tegeletakse praktiliste töödega ning sooritatakse lõputöö.

Sellel sügisel avasime ka kaks täiesti uut kunstiringi. Jüris alustas kaasaegse kunsti kursus, mis on suunatud 10.–12. klassi õpilastele. Tunnid toimuvad kolmapäeviti kell 16 ruumis G003. Järveküla sai juurde keraamikaringi, mille tunnid toimuvad esmaspäeviti kell 16 ruumis 3003. Olete oodatud!

Lisaks hakkab 15. novembrist toimuma kunstiring täiskasvanutele. Täpsem info selle kohta tuleb novembri algul kodulehele ja FB lehele Rae Huvialakool.

TANTS

Tantsudest on esindatud rahvatants kui kultuuripärandi edasikandja. Ja edasi kanname me seda kultuuri tegelikult kõik, olgu siis kas Rae Huvialakooli õpilasena või toetades neid, kes meie elu muusika, kunsti või tantsuga rikastavad.

Info Rae Huvialakooli kohta on leitav kodulehel http://huvikool.rae.ee/ ning meie tegemisi saab jälgida Rae Huvialakooli FB lehel. Paneme selle elevandi laulma!

Kristi Toomra,

Rae Huvialakooli õppejuht