Rae valla õpetajate suvekool 2024

Rae valla õpetajad osalesid 21.–22. augustil nüüdseks traditsiooniks kujunenud suvekoolis, mis toob igal aastal kokku 200 õpetajat kõikidest meie valla haridusasutustest. Juba kuuendat korda sai õppeaasta algus uute ideede ja positiivsete emotsioonide saatel sisse juhatatud.

Sellel aastal oli õpetajate suvekooli läbivaks teemaks huvide ja üldhariduse lõiming erinevates võtmetes ning Rae valla noorte heaolu tagavad teemad.

Marika Peekmann Haridus- ja Teadusministeeriumist tutvustas osalejatele plaane ja nägemust, kuidas on võimalik omavahel lõimida formaal- ja mitteformaalharidust ja kuidas tulevikus huvihariduse ning koolis antavate teadmiste ja oskuste ühisosa omavahel siduda.

Huviharidusel on laste ja noorte arengu juures oluline mõju. Tihti on huvikoolides antavad teadmised kooliharidust toetavad ja omavahel kattuvad. Ministeeriumis on välja töötamisel süsteem, mis nende omavahelist seostamist lihtsamaks teeb ning võimaldab tulevikus suuremal määral huvikoolide õpet üldharidusse lõimida ja hariduse omandamise protsessis arvesse võtta.

Jana Liiv, Triin Visnapuu-Sepp ja Laura Herm Huvi Outdoorist tutvustasid suvekoolis õpetajatele kaasaegseid lahendusi õpilaste huvi äratamiseks läbi praktiliste probleemülesannete ning reaal- ja loodusainete lõimimise teiste õppeainetega. Huvi Outdoori tegevuste ülesehitus baseerub lisaks praktilisusele õues õppimisele. Keskkonnal on tugev jõud ning õues õppimine aitab kaasa õpilaste omavaheliste positiivsete suhete kujunemisele, annab rohkem vabadust katsetada ja kogeda ning soodustab suuremat füüsilist aktiivsust õppeprotsessi käigus. Suvekooli õpitubades said Rae õpetajad praktiseerida ise elektri tootmist, teha algust krimiloo kirjutamisega ning panna pudelisse Eesti lipu värvid.

Töötubasid viisid läbi ka meie Rae valla oma inimesed. Karin Pärtel ja Siiri Laid Rae Huvialakoolist tutvustasid osalejatele meeskondlikku pallimängu, mille eesmärk on lisaks lõbusale ajaveetmisele arendada omavahelist suhtlemist, koostööoskust ja osavust. Nele Pilman, Karin Kamdron ja Marie Sarik arutlesid õpetajatega laste ja noorte vaimse tervise toetamise ja probleemide ennetamise teemadel. Laura Loikmann, Hannaliisa Rebane, Aljona Vinogradova ja Diana Prääm viisid läbi töötuba „Noorsootöö ja ennetus – Rae noorte tugev tagala“, mille keskmes noortega tegelevate organisatsioonide vaheline koostöö ja noortevaldkonna ennetustöö.

Suvekool tõi kokku haridusinimesed erinevatest koolidest ja lasteaedadest, andes võimaluse omavahel suhelda ja tuttavaks saada. Teisel suvekooli päeval jagasid lasteaedade ja koolide õpetajad oma oskusi ja kogemusi kolleegidega „Õpetajalt õpetajale“ töötubades. Diana Liiber ja Kadi Sooväli juhendasid alkohoolsete tintidega värvimaagia töötuba, Kai Lasni käe all sai nõelviltimise abil endale ilusa bareti kaunistada. Kumihimo tehnikas käepaela punumist juhendas Kristel Kindsigo ja küünlaid sai valmistada Merilin Sillardi näpunäidete järgi. Kai Nurmsalu jagas kogemusi loovtegevuste läbiviimiseks koostöö ja klassijuhataja tunnis, Margit Alesmaa ja Inga Veskimägi andsid näpunäiteid töötoas „Ressursid ja inspiratsioon – loominguline enesejuhtimine“ ning varjevõrku õpetas punuma Eva Jaanson.

Suur tänu kõigile osalejatele, esinejatele ja juhendajatele!

 

Fotod: Merilyn Saarkoppel