Saa osa ägedast koolipäevast, mida vahendab Jüri gümnaasiumi 12.b õpilane Desiree Saagpakk

Oli tõsiselt äge koolipäev! See üritus toimus live telesaatena ehk siis üritust juhtisid päevajuhid Katre Sapp ja Rasmus Onkel. Kokku käis saates esinemas seitse väga erinevate huvidega inimest, kelle hulgas oli ka kuulsusi. Suur tänu ''Ägede koolipäeva'' korraldajatele ja esinejatele.

Kristel Kruustük

Esimesena oli külla kutsutud Kristel Kruustük. Ta on idufirma Testlio looja. Testlio on globaalne tarkvara testijate kommuun, kus testitakse mobiiliäppe. See firma sündis 2012. aastal. Testlio eesmärgiks on turuliidriks saamine. Alati on kõik võimalik. Nimelt firmad tegutsevad USA' s ja Eestis. Firmas on 40 töötajat ja Eesti üksuses 20 inimest. USA' s tegutsetakse San Franciscos. Firma nimi tuli ajarünnaku käigus. Kristeli arvates on kõige tähtsam ettevõtte tegemisel kirg ja meeskond, keda sa tundma ja teadma peaksid.Kristel on lõpetanud IT-kolledži. Jutu alustuseks rääkis Kristel oma lapsepõlvest. Ta kasvas üles Kosel, kus ta läks seitsmeaastaselt kooli. Kooli ajal oli rohkem aktiivsem kui rahulik, tegeles nimelt spordiga. Ta käis kolm aastat ratsutamas. Kooliajal sai esimesed juhtimiskogemused ja ülikoolis õppis arendusjuhiks.

Helena Mang

Teisena astus meie ette Helena Mang. Päevatööna tegeleb ta ravimifirmas müügi ja reklaamiga. 2016. aastal sügisel võitis ta esimesed bikiinifitness võistlused. Aktiivsem spordis 2015. aasta septembrist. Ta oli harju keskmine koolitüdruk. Kui ta keskkooli lõpetas ei olnud tal õrna aimugi, mida edasi teha. Läks siis majandust õppima, poole aasta pärast sünnitas lapse. Lapsega kodus olles sai aru, kes ta on ja mida ta teha tahab. Hiljem läks ta hoopis õppima personalijuhtimist. Tänaseks tegeleb Helena reklaaminduse ja teenindusega. Tema fitnessi karjäär sai alguse jõusaalis käimisest 5 korda nädalas. Helena soovitab algajatele, et otsige inimene, kes reaalselt teab asjast. Kui Helena rääkis fitnessi võitlustest, mainis ta et see on väga kulukas ja väga mahukas ala. Lõpetuseks soovitas ta kuulata oma südame häält ja võtta eesmärgiks olla õnnelik ja proovida iga õhtu minna magama rahulolu tundega.

MTÜ Leod

Kolmandaks esines Leod. See on MTÜ, kuhu kuuluvad 12-30 aastased. Organisatsiooni esindas Kirke Krämann. Heategevuslik organisatsioon koondab aktiivsedi ja positiivseid inimesi, et aidata teisi ja veeta koos aega. Kirke Krämann rääkis, et klubi Leo tegevused on ideede genereerimine, aja panustamine, oskuste kasutamine ja emotsioon. Sõprus on Leo põhiidee. Eestis on 5 klubi ja nendes100 liiget. Leod tegelevad laste kooliprogrammiga, leod on käinud kogumas asju suurperedele. Iga aasta korraldatakse ka heategevuskontserte. Leoga liitudes saab sõpru üle maailma ja kogemuste võrra rikkamaks ning õpid vastutust. ''Me ei päästa maailma, aga teeme kellegi maailma paremaks,'' olid Kirke lõpetussõnad.

Emili Jürgens ja Alex Tervinsky

Neljandaks astusid õpilaste ette meie imearmsad muusikud Emili & Alex ehk Emili Jürgens ja Alex Tervinsky, kes teevad covereid. Umbes aasta aega tagasi said olla Elina Borni soojendusesinejad ja tegid sellest laulust, mida esitasid oma repertuaari. Emili & Alex sai alguse muusikalaagrist.

Erik Lootuse külast

Viiendaks kõneles Lootuse küla esindaja Erik. Lootuse küla loodi 2000. aastal. Eesmärgiks on alkoholi ja narkosõltlaste võõrutamine, rehabiliteerimine ja abistamine tavaühiskonda naasmisel. Alguses rääkis ta oma koolieast. Ta õppis päästeeriala, soovis saada tuletõrjujaks. Teismelise eas hakkasid tal tekkima valed valikud, näiteks tekkis vale seltskond, suitsetamine ja alkohol. Mängu tulid narkootikumid. Reisil olles tõmbas ta esimest korda narkootikumi, järgevatel aastatel isud aina kasvasid ja kasvasid, tihtipeale tulid mängu suuremad kogused. Erik lõpetas tihtipeale üledoosidega. Erik ei salanud, et kõige hullem oli hommikul ärgates avastada, et oled püksi teinud või oksendamismaiguga lämbumis äärel. 24. eluaasta lõpuks lõpetas Tartu psühhiaatri üksikkongis, kangete ravimite mõju all. Lootuse külas on 10 kuud programm, kus toimuvad igal hommikul tunnid. Seal õpitakse ja räägitakse kuidas ausalt tööl käia, kuidas näha maailma uuesti, kuidas suhteid taastada jne. Hiljem läks Erik õppima Lätti, kus ta töötas ka vanglas.

Madis Milling

Kuuendaks esines meie riigikogu liige Madis Milling. Ta on XIII riigikogu koosseisu liige. Alates 1990. aastast kuulub kaitseliitu. 2011.aastal sai leitnandi auastme. Madis Milling on mänginud saates ''Vanad ja kobedad'' ning ''Kelgukoerad''. Lisaks sellele on ta olnud saatejuht. Noorusea veetis Milling Õismäel, seal asus ka kool. Kolmandast klassist saadik kuni gümnaasiumi lõpuni käis näiteringis. Tallinna ülikoolis õppis teatrilavastust. Akadeemiliselt hariduselt on Madis Milling teatrilavastaja. Tööd on teinud näitlejana. Aastal 1990 läks kaitseliitu. Poliitikaga on olnud seotud alates 2004. aastast. Madis Milling läks poliitikasse omakasupüüdlikul eesmärgil. Aga peale 2014. aastat tegi tööd kaitseliitlasena ja ohvitserina, riigikogus on ta riigikaitse komisjoni liige. Hobi korras on ta vabatahtlik päästja. 11 aastat oli Saue volikogu liige. Millingu kutsumuseks on teater, aga kui ta poleks näitleja, siis oleks ta elukutseline kaitseväelane. Lõpetuseks sõnas Milling, et elus peab olema võimalus teha midagi, mida sa pole kunagi teinud, erinevad tegevused hoiavad sind värskena. Elus on asju mida võid teha, aga asju mida pead tegema.

Daniel Levi

Ja viimasena astus õpilaste ette Daniel Levi. Ta on 29. aastane. Juba teises klassis kohtas ta oma abikaasat. Algul elas USA' s. USA' st kolis elama Tartusse Annelinna. Muusika tegemine sai alguse sellest, et Daniel Levi sõnastas oma eesmärgid ja pani kuupäevad paika ja pidas nendest kinni. Eriti suurt hoogu andsid sellele inimesed,  kes teda toetasid. Esimene suur kontsert oli Positivus. Lugude ideed sünnivad inimsuhetest, need on kõige inspireerivamad. Ta töötas ka Uno raadios, ainuke raadio, mis nende esimest laulu mängis. Raadios ja teleekraanil olles pead suutma ükskõik millest rääkida ja ükskõik mis küsimustele peab olema valmisolek vastamiseks. Esimeseks saateks oli ''Parim pakkumine'', tegu oli heategevusliku saadetega.