„Kaunis Kodu" 2023 ootab kandidaate

Rae vallavalitsus kuulutas heakorrataseme tõstmiseks ning kodukaunistamise väärtustamiseks välja heakorrakonkursi „Kaunis Kodu".

Kandidaate võib konkursile esitada iga vallakodanik, teatades sellest kirjalikult e-postile ege.kibuspuu@rae.ee või suuliselt (tel 605 6781, 5551 1750) Rae Vallavalitsusse. Eelnevalt on siiski sobilik osalemist arutada ka konkursile esitatud objekti omanikuga. Kandidaatide esitamisel ootame aktiivsust eriti külavanematelt.

Kandidaatide konkursile esitamise viimane tähtaeg on 26. juuni 2023.

Hindamine toimub kategooriatena:
• individuaalelamud
• ettevõtted, asutused
• kortermajad

Hindamiskriteeriumid on:
• objekti välishooldus, sobivus maastikku
• haljastus (lilled, hekid, puud jne)
• dekoratiivelemendid (sepised, skulptuurid, välikaminad, kiviaiad jne)
• üldmulje

Käesoleval aastal antakse välja eriauhinnad liigirikkamale aiale ja silmapaistava haljastuslahendusega uuele elurajoonile.

Konkursi tulemused teeb kindlaks vallavalitsuse moodustatud komisjon, kes teeb osalevate objektide ülevaatuse ning seejärel esitab võitjad Rae Vallavalitsusele kinnitamiseks. Kandidaate esitades tuleb arvestada, et eelneval viiel aastal valla konkursil esikoha saanud objekte kandidaatideks seada ei saa.

Igas kategoorias autasustatakse kolme esimest tänukirja, mälestuseseme ja kinkekaartidega. I koha saajatele on välja pandud 500-eurone auhind, 250-eurone auhind ootab II koha omanikke ning 100-eurone auhind on ootamas III koha omanikke.

Lisaks üldisele heakorrale, mis on oluline kõikidele valla elanikele, annab konkurss võimaluse tunnustada inimesi, kes enda ümbruse eest hoolitsedes innustavad ja inspireerivad ka teisi! Ootame märkama ilu, mida meie ümber luuakse ja meile sellest ka teada andma.

Pildil: Perekond Kimsto Uuesalu külla rajatud aed, mis pälvis 2022. aastal „Kaunis Kodu” konkursil eramajade kategoorias II koha.