Anname au!

Naiskodukaitsjad Koidu Kask ja Veronika Isberg külastasid vallamaja, et tutvustada tänavuse Sinilillekampaania eesmärke.

Kui kampaania laiem eesmärk on kutsuda üles kandma sinilillerinnamärki Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks, siis tänavu on meenete müügist kogutud tuluga plaanis rajada ka Tapa linnas välitrenažööride ala, soetada Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmeid ning toetada MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel.

Rae jaoskonna esinaine Koidu Kask selgitas, et Eesti veteranipoliitika eesmärk on tekitada tänastes ja tulevastes kaitseväelastes kindlustunnet, et ühiskond hoiab ja aitab neid ning nende lähedasi juhul, kui abi peaks vaja minema ja kutsus ühtlasi kõiki huvilisi üles, osalema 16. aprillil Rae koolimajas toimuval vestlusõhtul.

„Kõik huvilised on väga oodatud 16. aprillil kell 18:30- 21:00 Rae koolimajja, kus saab tutvuda Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorkotkaste tegemistega. Kell 19.00 tuleb oma kogemustest rääkima ka veteran Gert Killing,“ lisas Kask.  

Iga sinilillemärk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad sinilillesõnumit ja -märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud. Rae vallas saab nii sinilillemärki ja teisi kampaania meeneid soetada:

Rae vallavalitsusest

Jüri spordihoonest

Järveküla spordihoonest

Jüri raamatukogust

Vaida raamatukogust

Lagedi raamatukogust

Naiskodukaitse Rae jsk on lilledega väljas:

 JÜRI KONSUMIS               

06. aprill kl 17:00 - ..

09. aprill kl 17:00 - ..

17. aprill kl 17:30 - ..

RAUDALU KONSUMIS                   

12. aprill kl 17:00 - ..

18. aprill kl 17:00 - ..

 Kampaania kulmineerub Veteranirockiga 23. aprillil Tallinnas Vabaduse väljakul.

Fotol vasakult: abivallavanem Priit Põldmäe, kellele pildil on sinilillemärki asetamas rinda Veronika Isberg ja paremal vallavanem Mart Võrklaev, kellele pani kampaaniaembleemi pintsaku külge Koidu Kask.