Assaku lasteaed sai laienduse moodsa elementmaja näol

Tanel Tammela, Rae abivallavanem

Assaku elementmaja sai oma lõppviimistluse oktoobri lõpus ning lapsed said uut maja uudistada juba novembri alguses.

Oktoobri lõpus allkirjastasime hankelepingu uue lasteaia ehituseks, mis püstitatakse Järvekülla (aadressil Sõnajala tee 3) Käokella arenduspiirkonna ligidusse. Täna, samal ajal aasta pärast ehk 2021. aastal oleme loodetavasti juba uue lasteaia avanud ning 120 last on leidnud endale koha, kus alusharidust omandada.

Oleme vallas küll viimastel aastatel rohkem kasutanud moodulehitiste võimalusi, sest need on paindlikud ja kiired. Assaku lasteaia juurdeehituse puhul on kasutatud elementmaja komponente ning ilma lähemalt projekti uurimata ei pruugi arugi saada, et tegu on nii-öelda ajutise ehitisega. Elementmajal põhinev juurdeehitis sai rajatud koostöös kohaliku arendajaga. Vald oli kogu ehitusprotsessi tihedalt kaasatud ning saab kahtlemata öelda, et lisatud nelja lasteaiarühma saame kasutada kaugelt pikemalt kui mõnda moodulehitist. Assaku vana moodul paigaldati 2008. aastal ning on tänaseks amortiseerunud, elementmaja kasutuseaks arvestame vähemalt 20 aastat.

 

Merle Toompark, Assaku lasteaia direktor

Tänu uue hoone avamisele saab lasteaiakoha sel õppeaastal kuni 64 last, kuna avame sõimerühmad. Assaku lasteaiale on see eriline aasta, kuna kokku avame viis sõimerühma. Lasteaiajärjekord on vast küll lühenenud, aga just sõimerühmade probleemi uue maja avamine ei lahenda.

Tänu arendusele on Assaku lasteaial nüüd esimesed kolm uut õuevalgustit ja lisamänguväljakud. Samuti on meie meeskonda lisandunud 18 uut töötajat. Muutused on toonud Assaku lasteaeda uut ja positiivset energiat.

Fotod: Kadri Majas