Ettevõtted riietavad Rae valla sportlased ühtsesse vormi

Ilmselt on paljud spordihuvilised pannud tähele, et Rae vallas toimuvatel võistlustel on järjest rohkem inimesi ühtemoodi riides. Tegemist on omalaadse projektiga, kuhu on kaasatud kohalikud ettevõtted, kes üheskoos rahaliselt panustades omavalitsust esindavatele sportlastele kvaliteetse ja nägusa rõivastuse kindlustavad.

Eelmisel aastal käivitatud projekti raames soetati võistlussärk ning dressipluus Rae valda suve- ja talimängudel esindanud sportlastele. Käimasoleval hooajal said võistlussärgid valla võrkpallimeeskond ja kaks sama ala naiskonda. Tänavu on eesmärk haaret laiendada ning tagada ühtne vorm ratturitele ja suusatajatele. 2018. aastal tahetakse minna koguni nii kaugele, et ka Rae valda esindavad lapsed endale ühtse särgi saaksid.

 Ettevõtjatele algatus meeldib

Ideega väljatulnud Rae Spordikeskuse projektijuhi Indrek Raigi sõnul on ettevõtmisele õla alla pannud kümmekond ettevõtet. „Eesmärk on ettevõtlikke inimesi kogukondlikku spordiellu kaasata, et neil tekiks huvi tervislike eluviiside vastu. Ühtne, sponsorilogodega kaetud vorm annab ka väljapoole Rae valla piire signaali, et tegemist on sportliku omavalitsusega. Neid riideid ei saa osta, vaid tuleb välja teenida.“

Raigi andmetel on Rae valda registreeritud tuhandeid ettevõtteid. Huvi kasvu spordi vastu näitab ka märkimisväärselt suurenenud osalejate arv Rae valla mängudel. „Kõik ettevõtted, kes on huvitatud spordiriiete soetamise toetamisest, on teretulnud. Oleme paika pannud liitumiseks vajaliku miinimumsumma, täpne toetuse suurus selgub läbirääkimiste käigus,“ lisab Raig.

Tuntuimaks sponsoriks võib pidada üle-eestilise haardega Coopi, kes on Jüris ka oma poega esindatud. Hiljuti avati lennujaama lähistel uus logistikakeskus, veebruaris kolitakse sinna ka ettevõtte kontor. „Siis saame täielikult Rae valla ettevõtteks,“ märgib Coop Eesti turundusdirektor Andres Lember. „Oleme oma väärtustelt ja põhimõtetelt tervisliku eluviisi pooldajad. Osaleme erinevatel firmaspordiüritustel. Piirkondlikult toetame erinevaid spordivõistkondi – näiteks Tartus ja Raplas korvpalli ning Põlvas käsipalli. Järgmisel aastal tahame välja panna oma võistkonna ka Rae valla mängudele.“

Hansaviimistluse OÜ on aastaid erinevaid Rae valla spordiga seotud ettevõtmisi toetanud. Firma juhataja Veigo Gutmanni, kes ise end peamiselt rattasõiduga vormis hoiab, hinnangul jagub vallas küllalt võimalusi erinevate aladega tegeleda. „Mulle teeb head meelt, et kergliiklusteed, ujulad ja spordisaalid on rahvast täis,“ lisab Gutmann.

Teedeehitusele keskenduva Viaston Infra OÜ juhataja Argo Kotsari sõnul on läbi ühtsete spordiriiete kogukondliku identiteedi tõstmine hea algatus. „Teostame töid üle Eesti, kuid oleme siiski uhkusega Rae valla ettevõte ja meil on hea meel anda spordiriiete projekti oma panus,“ kinnitab Kotsar.

Kuna Viaston Infra töötajate spordieelistused varieeruvad rattasõidust võitluskunstide ja pikamaajooksuni, siis kõikidele toetust ei jagu. Praegu on õlg alla pandud Rae Rattaklubi tegemistele.

Andres Kalvik

Foto: Rae Sõnumid

Rae valla sportlaste esindusvormi kannavad laulja Tanel Padar ja kergejõustikutreener Maris Mägi