EV100 Rae valla külades

  • rae sõnumid
  • 29.01.2018
  • ev100

Rae Sõnumid uuris jaanuarikuus külavanematelt, kas ja mida plaanitakse ette võtta Eesti Vabariigi juubeliaastal.

Kurna heiskab külalipu

Kurna küla kink Eesti Vabariigile on seitsme meetrise lipumasti püstitamine külaplatsile.  Kingituse üle andmine sümboolselt on 24. veebruari hommikul kell 10 külaplatsil, kui heiskame lipu, sööme kiluvõilebu ja magusaid tirkoloori värvi trühvleid. Ka külalised on oodatud! Uhiuue lipu kinnitusele on trükitud "Kurna küla ela sa!"  

Kadaka küla kingib linnupesakastid

Kadaka küla plaanib EV100 raames korraldada Lagedi piirkonnas töötubasid, kus meisterdatakse 100 linnupesakasti ja paneme need ka siis Lagedi piirkonda ülesse. Linnupesakaste saavad meisterdada Lagedi piirkonna elanikud ja iga pere valib sobiva koha, kuhu linnupesakastid ka ülesse panna. Ka Lagedi kool on tegemistesse kaasatud. Kevadel plaanitakse õpilastega kooli õues meisterdada ja linnupesakastid leiavad koha peale kooli territooriumi ka Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi õue-alal. Kadaka küla vanem Marju Lutt kõneles, et Kadaka Küla Selts kirjutas KOP-i sügisvooru ,,EV100 - sada sirtsu saavad kodu, meie tegemise rõõmu, vastava projekti, mis sai rahastuse kohaliku omaalgatuse programmist.

Lagedi korraldab kontserdi

Lagedi alevik plaanib alevikuvanema Tea Sõlgi sõnul teha kevadkontserti EV 100 raames, mis toimub Betooni tänava majade vahelisel alal.Esinevad Lagedil tegutsevad ringid ja kaasame ka Lagedi kooli.

Aruvalla istutas puid

Aruvalla küla panustas EV 100 projekti eelmise aasta oktoobris, mil toimusid puude istutamise talgud küla platsil. Nüüd tuleb kevad ära oodata, et näha kas istikud on ka kasvama läinud, kirjutas külavanem Ardi Mitt.

Kopli kogub annetusi lasteaiale

Kopli küla plaanib külavanem Indrek Variku sõnul koguda Lagedi lasteaia jaoks annetustena 100 mänguasja.