Fakto Auto Tallinna Rahvasõit laieneb rulluisutajatele

Septembri esimesel laupäeval Peetri alevikus ja selle ümbruses toimuv Fakto Auto Tallinna Rahvasõit pakub tänavu varasemast suuremat spordipidu. Peale varem kavas olnud maantee-, mägiratta- ja lastesõitude on seekord stardis ka rulluisutajad.

Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peakorraldaja Mihkel Reile sõnul on eesmärk püsti panna laiapõhjalisem spordiüritus ja kaasata sellesse ka teiste alade esindajaid.

Võistluslinnak asub jätkuvalt Peetri kooli ees. 15 km pikkusel rulluisudistantsil osalejad läbivad kolm ringi, põigates mööda Vana-Tartu maanteed sõites ka Järvekülla.

26 ja 40 km mägirattasõitude rada viib osalejad sarnaselt eelmiste aastatega Ülemiste järve ja Männiku karjääri ümbrusesse, kuid mitmekesine maastik võimaldab maha märkida uue trassi.

Maanteesõidus, mis viib ratturid mööda Vana-Tartu maanteed Jürini ning sealt edasi Peningisse ja Vaidasse, saab valida 107,8 ja 66,5 km radade vahel. Eelnimetatud kohtades annavad ratturitele hoogu juurde ergutuspunktid.

„Oleme ainus rattavõistlus Eestis, mis pakub kombineeritud distsipliinide arvestust. Hansaviimistluse Eriti Kõva Tegija võistluses peetakse nendele meestele ja naistele eraldi pingerida, kes läbivad alguses pika mägirattadistantsi ning seejärel lühema maanteesõidu. Ajad summeeritakse ja paremad saavad auhinna,“ tutvustab Reile.

Peetris toimuvad alates kella 17 ka lastesõidud ja vihmavaba ilma korral püstitatakse kõigile tasuta kasutamiseks suur batuut. Võistluskeskuses aitavad meeleolu luua noortebänd Hommage (kl 11.30) ja tüdrukuteduo Kapriiz (kl 14.45).

Eelmisel aastal võitis Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu põhidistantsi Israel Cycling Academy profiklubi esindav Mihkel Räim. Erinevatel sõitudel osales kokku ligi 1000 ratturit.

Liikluskorralduses muutused

Kella 8-st kuni 19-ni on liikluseks suletud Pargi tee, kohalikele elanikele tagatakse aga ligipääs. Teistel võistlustega kattuvatel teedel on liiklus avatud, kuid esineb lühiajalisi seisakuid. Ajavahemikel kell 13–15 ja 16.45–18.30 on rulluisuvõistluse ja lastesõitude tõttu suletud Peetri pargi ümber kulgevad teed. Bussipeatused on viidud alternatiivsetesse kohtadesse, lisainfo paigaldatakse olemasolevatesse peatustesse. Korraldajad paluvad sõidukijuhtidel järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Sõiduk soovitatakse jätta Peetri Selveri parklasse.

Andres Kalvik