23. novembril toimus Jüri raamatukogus kohtumine eelkõige näitleja, kirjaniku ja lavastajana tuntud Jim Ashileviga, kellel ka pere toeks kaasa võetud. Tema kolmeaastane tütar on sama julge nagu isagi ega pelga publiku tähelepanu. Samal ajal, kui Jim külalistele oma tegemistest rääkis, polnud tüdrukutirtsul mingit probleemi isa sülle pugeda või oma vahvast Pipi-teemalisest sünnipäevast rääkida.
Kuigi Jim on enim tuntud kultuurisaate „Op!“ kunagise saatejuhina ja näitlejana, on ta kirjutanud ka mitu näidendit, romaane ning isegi luuletusi, samuti teinud lavastaja- ja kaameratööd. Multimeediaõpingud Tallinna Ülikoolis ja hilisem Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast saadud lavastaja elukutse on tööpõllul igati kasuks tulnud. Jim tegutseb hea meelega mitmel rindel ega tunne, et üks tegevus välistaks teist.
Jimi sõnul jõudis ta multimeediat õppides tõdemuseni, et hoopis teater on midagi, mis teda sügavuti huvitab. Teatrikunstiõpingud ja teatriasjades sees olemine on nüüdseks muutnud teatri Jimi elu loomulikuks koostisosaks. Tema sulest on ilmunud näidendid „Nagu poisid vihma käes“ (2007), mis pälvis Kultuurkapitali näitekunstipreemia auhinna (etendus Endla teatris) ja „Portselansuits“ (2007) (Eesti Draamateatris). Oma teekonnast teatrini ja teatrit puudutavatest mõtetest kirjutab ta aga raamatus „Armastuskirju teatrile“ (2016).
Kirjutamise vastu tärkas Jimil huvi juba noorena. Põhikoolis otsustati klassivendadega isegi koomikseid joonistada, mida hiljem teistele õpilastele edasi müüdi. Kirjutama sunnib Jimi aga küsimustele vastuste otsimine, arusaamatute teemade uurimine. Selliste juurdluste tulemusena on sündinud romaanid „Ma olen elus olemise tunne“ (2011) ja „Kehade mets“ (2015), milles keskendutakse noorte eneseleidmise ja seksuaalsuse küsimustele.
Õhtu lõpetuseks jagas Jim autogramme ning lubas lahkelt endaga pilti teha. Autor tänas sooja vastuvõtu eest ja avaldas arvamust, et Jüri raamatukogu laste- ja noorteosakond on mõnusalt avar ning tekitab soovi raamatuid laenata.
Anneli Erik
Jüri raamatukogu
Foto: Anu Keinaste
Jim Ashilevi Jüri raamatukogus