Jüri klunker tõi kokku ligikaudu 700 esinejat ja 3000 pealtvaatajat

Patika ja Kautjala külavanema Margus Vainu sõnul on kohalik laulu- ja tantsupidu mõistlik teekond suurele laulu – ja tantsupeole. „Paraku kõik kollektiivid iga nelja aasta tagant toimuvale suurele peole ei pääse ja kohalik pidu annab võimaluse oma repertuaari esitada,“ kõneles Vain.

Tänavusel klunkeril jäid Vainule silma eriti Jüri gümnasistid, kes särasilmselt pealtvaatajaid oma tantsuga rõõmustasid. Tuntud headuses esines taaskord rahvatantsuansambel Sukad & Tagi.

Margus Vainu hinnangul võib muutuda selliste pidude tähtsus veel suuremaks, kui maavalitsuste kaotamistega peaksid kaduma ka maakondlikul tasemel rahvakultuuripeod, mis olid seni vaheastmeks valla ja vabariikliku peo vahel.

Vainu arvates on tulevikus vaja rohkem pöörata tähelepanu sellele, kuidas klunkerijärgne simman saaks pidu kogukonnaüritusena pikendada. Tänavu klunkerile esinema kutsutud vokaalansambli Other´it jäid kuulama vähesed, enamus inimestest lahkus peale klunkeri lõppemist. „ See on arusaadav, kuna osalejad olid väsinud peale pikka päeva,“ kommenteeris Vain, kes lisas, et peo kõrghetkeks jäi lõpulugu "Mu kodu."

Jüri klunker alapealkirjaga „ Mina jään helisema“ toimus tänavu 24. korda ning Rae kultuurikeskuse juhataja Toomas Aru hinnangul võis pealtvaatajate arv jääda 2000 – 3000 vahele.  Esinejate arv jäi Aru arvestuse järgi 700 lähedale. "Me täname teid kõiki, kallid klunkreril kaasa löönud," olid Rae kultuurikeskuse töötajad Toomas, Virve ja Mart üksmeelselt tänulikud. 

RS

 

Fotod Rae Sõnumid

Jüri klunker on Rae valla laulu - ja tantsupidu, kus kõik vallas tegutsevad kollektiivid saavad aastas korra kokku ja esitavad oma repertuaari.