Jüri raamatukogu sai raamatukapi – nüüd on raamatute laenamine veel lihtsam kui varem

Paljud rahvaraamatukogud otsisid kevadise eriolukorra ajal lahendusi kontaktivaba laenutuse pakkumiseks. Raamatupakke pandi fuajeesse lauale või õue ukse ette, väiksemad raamatukogud viisid raamatuid lugejatele koju, neid anti kätte akna kaudu või üle ukse. Suuremates linnades saadeti raamatuid lugejatele nende oma kulu ja kirjadega isegi postipakkidega. Oktoobris oli aga kuulda uudiseid Viljandi Linnaraamatukogust, kuhu paigaldati kohaliku ettevõtte Cleveroni loodud raamatukapp. Tänaseks on need juba mitmetes raamatukogudes kasutusel.

Sel aastal tähistame Jüri raamatukogu juubelit – täitub 115 aastat Jüri Haridusseltsi juurde raamatukogu loomisest ehk Jüri raamatukogu ajaloo algusest. Praegune olukord küll tavapäraseid pidustusi ei soosi, kuid juubeliaastal pakume oma lugejatele kindlasti mitmeid toredaid üllatusi. Tähistamist alustasime kingitusega Jüri lugejatele. Selleks on Cleveroni valmistatud 23-ukseline raamatukapp, tänu millele saab raamatuid laenata paindlikult ja mugavalt, võimaldades ka ööpäevaringset kontaktivaba laenutust. Raamatuid saab kappi tellida raamatukogu iseteeninduskeskkonnas, telefoni või e-kirja teel. Raamatute kättesaamine käib sarnaselt pakiautomaadile. Lähiajal ootab sama kingitus ka Peetri lugejaid.

Täpsemat infot saab vaadata Jüri raamatukogu kodulehelt raamatukogud.rae.ee/raamatukogu/jyri/uudised ja Facebooki lehelt.