Kurna külavanem riietab presidendi EV100 külalisi

  • rae sõnumid
  • 30.01.2018
  • ev100

„ Olen õppinud rätsepaks, aga tegelen viimased 25 aastat eksklusiivsete kangaste maale toomisega,“ kõneleb Rae valla külaliikumise eestvedaja ja Kurna külavanem Aivar Aasamäe oma igapäevatööst Trendtekstiilis.

Suur osa kaunite kleitide kangastest tuleb tema Väike – Karja tänaval asuvast poest ning paljud kleidid ja ka härraste ülikonnad õmmeldakse valmis poe ateljees. „Näiteks tänavu kannab Trendtekstiili kangast tehtud helmestega pitskleiti ministri proua, kellele see helesinine värv sobib imehästi“, tunneb Aivar heameelt ühe erilise disainlahenduse üle. Kauplus ei müü seda kangast enam kuni vabariigi tähtsündmuseni, kuna tahab garanteerida, et presidendi külaliste hulgas ei tunneks end kaks daami ebamugavalt ühesugusest kangast tehtud kleidi pärast.

Aivar ei salga, et kanga meetri hind võib olla nii-öelda krõbe, aga selle eest saab klient tõeliselt kvaliteetse ja ka kõige nõudlikuma silma jaoks väga hea toote. Eelmisel aastal kandis Trendtekstiili kangastest tehtud rõivaid proua president ja tema abikaasa ning ka toonase Rae valla volikogu esimehe proua.

Rätsepade suguvõsast pärit Aivar ise õmblemisega enam ei tegele, sest kümmekond aastat Tallinna Moemajas töötamine innustas veelgi enamaks. Nüüd, kui ta omab ülevaadet maailma parimatest kangatootjatest, tegeleb ta pühendunult kaupluse varustamisega Itaaliast, Portugalist ja Hollandist pärit tippkangastega, mis moegurmaanidel paneb silmad särama. Trendtekstiilis käivad kangaid ostmas enamus  Eesti tippmoeloojatest. „Just läks uksest välja Kristina Viirpalu,“ ei salga ühe jaanuarikuu keskpäeval kangaspetsialist Kurna külavanem.

RS

Foto Rae Sõnumid

Aivar Aasamäe näitab kolmes värvis cover-krepp (peenvillane) kangast Itaaliast, millest valmib EV100 aastapäevaks ühe riigikogu saadiku gala-kleit.