Laagrisuvi koos Viie Päeva Kämpi ja Rae õpilasmalevaga

Suvi on kiirematele Rae valla noortele möödunud laagrite tähe all. Nõnda on möödunud kaks malevavahetust ning kaks Viie Päeva Kämpi vahetust, augustis aga terendab ees viimane Rae õpilasmaleva vahetus.

16. juunil sai avapaugu Rae õpilasmalev 2022 ning esimene tööpäev lõppes malevlaste jaoks toreda üllatusega. Igal rühmal käis külas vallavanem Madis Sarik ja abivallavanem Bärbel Salumäe, kes jagasid malevlastele jäätist ning soovisid ilusat malevasuve. Maleva jooksul tehti palju tööd ning veedeti peale tööpäeva koos oma rühmaga lõbusalt aega – mängiti, võisteldi, maaliti, kokati, käidi bowling’us jpm. Kokku kestis esimene vahetus kaks nädalat ning lõppes 1. juulil ühisüritusega Kindluse spordihoone juures. Ühisüritusel esineti laulude, luuletuste, tantsude ja näidenditega ning võisteldi erinevatel aladel. Proovile pandi nii füüsilised kui ka vaimsed oskused. Päev lõppes aga malevlaste ja rühmajuhtide tänamisega. Rühmajuhid valisid enda rühmadest kõige tublimad noored ning määrasid neile põnevad tiitlid:

Maleva Vetevana – Oskar Mägi
Maleva Kõigeoskaja – Mark Grabiitšuk
Maleva Parim Keskenduja – Naatan Kask
Maleva Silmapaistvaim Töömesilane – Piia Oja
Maleva Maru Rahu – Mathias Järve
Maleva Suurim „Ma Siis Teen“ – Henri Timuska
Maleva Kõige Tublim Ja Eeskujulikum – Kristjan Uusmaa
Maleva Kõige Kõigem Tööline – Gregor Jäätma

Esimese vahetuse ühisürituselt puudus kahjuks Jüri I rühm, kes osales samal ajal riigikaitse õpilasmaleva programmis. Peale viimast tööpäeva liiguti bussiga Astangule, kust edasi sõideti juba Kaitseliidu bussiga Riigikaitse Rügementi ning veedeti higine nädalavahetus metsas.

Lisaks oli meil esimese vahetuse ajal ka välisvahetus, mis toimus 19.–30. juunil looduskaunis Roosta Puhkekülas, kus malevlased said lisaks tööle ka rannas ja saunas käia, seikluspargis ronida, golfi, võrk- ja korvpalli mängida ning koos rühmaga jaanipäeva tähistada.

Juunis pakkusid malevlastele tööd Roosta Puhkeküla, Nefab Packing OÜ, Rudus AS, Puumerkki AS, Hilding Anders Baltic AS, Balti Autoosad AS, Peetri Lasteaed-Põhikool, Peetri spordihoone, Aruheina lasteaed, Vaida Põhikool, Vaida lasteaed Pillerpall, Lagedi Kool, Lagedi lasteaed, MTÜ Lagedi Alevikuselts, Järveküla lasteaed, Järveküla spordihoone, Kindluse spordihoone, Jüri Gümnaasium, Õie lasteaed, Võsukese lasteaed, Tõrukese lasteaed, Taaramäe lasteaed, Jüri spordihoone, Rae Kultuurikeskus ning Rae valla haljastus. Suured tänud kõikidele tööandjatele!

Rae õpilasmaleva teine vahetus toimub 15.–26. augustil ning kokku osaleb noori viies erinevas rühmas. Augustis ootame malevasse lisaks kohalikele Eesti noortele ka Rae vallas elavaid Ukraina noori. Loodame, et teine vahetus tuleb sama tegus ja vahva ning noored saavad peagi peale maleva lõppu alustada uut kooliaastat juba rikkamana, nii majanduslikult kui ka kogemuste poolest.

Viie Päeva Kämp

4.–15. juuli toimusid päevalaagri Viie Päeva Kämpi vahetused Jüris, Järvekülas, Vaidas, Peetris ja Lagedil. Seekord olid vahetused jaotatud vanuse põhjal. Nii tegutsesid noorsootöötajad esimesel nädalal 7–10-aastaste ning teisel nädalal 11–14-aastaste noortega. Mõlemale nädalale jagus tegemisi küllaga nii noortekeskustes kui ka nende ümbruses, koos teiste rühmadega käidi ka väljasõitudel.

Külastati Aegviidu RMK külastuskeskust, kus tutvuti keskuses oleva loodusnäitusega ning jalutati matkaradadel. Proovile pandi kõrguse taluvus Pirita seikluspargi puulatvades ning Vembu-Tembumaal lustiti kardisõidus, vesiliumägedel ja minigolfis. Rahulikematel päevadel tegutseti iga piirkonna noortekeskuses. Meid külastas Brain Gamesi juhendaja, kes õpetas noortele erinevaid seltskonna- ja strateegiamänge. Nii said noored panna proovile oma meeskonnatööoskused ning oskused luua ise mängustrateegiaid. Samuti said noored proovida T-särkide värvimist, kujundada isikupäraseid lampe, maalida ning valmistada tervislikke smuutisid. Laagrisse olid sel korral kaasatud ka Ukraina noored, keda oli kahe vahetuse peale kokku 13.

Kui Viie Päeva Kämp on iga-aastane Rae Noortekeskuse poolt korraldatav suvelaager, siis maleva korraldamine oli noortekeskuse jaoks esmakordne kogemus. Mõlemasse laagrisse on noored oodatud osalema ka järgmisel aastal. Rohkem infot Rae Noortekeskuse ja Rae õpilasmaleva kodulehtedelt.