Laulukarusselli finaalis astub üles andekas Peetri tüdruk

19. märtsil toimub ETV Laulukarusselli finaal, kus astub üles sügisel kooliteed alustav Peetri tüdruk Minna Marie Truus, kes on suutnud juba mitu aastat lavalaudadel kerge vaevaga publiku südant võita. Minna muusikaõpetajast ema Kätlin Truus lubab võimast etteastet, kus Minna Marie esitab koos Mamma Mia laulustuudioga eestikeelsete sõnadega loo „We Are the world“.

Tegelikult sündis see otsus, et Minna Marie osaleb Laulukarussellis umbes 4 aastat tagasi. See oli 2-aastase tüdruku enda otsus, kui ta koos ema ja isaga vaatas televiisorist Laulukarusselli. „ Minna ütles meile, et tema ka läheb kunagi sellesse saatesse esinema. Ütlesime, et vaadaku ette oma unistustega, sest need kipuvad täide minema,“ meenutab Minna Marie isa Raimond Truus.

Kuid ega see päris nii lihtne ei ole, et muudkui unistad ja siis löödki ETV ukse jalaga lahti. „Eelnevalt peab meeletult harjutama, läbima mitu eelvooru ja võitma Harjumaa Laululapse lauluvõistluse,“ kõnelevad Minna vanemad Raimond ja Kätlin.

Samas on Minna Marie julge tüdruk ja eks see ning tema mitmeaastane esinemiskogemus on aidanud kaasa, et 6- aastaselt saab ta finaalsaates üles astuda. „ Peamised proovid tegi Minna koos emaga kodus ja isaga autoga sõites,“ avab isa ettevalmistuse köögipoolt enne poolfinaali jõudmist. Vanemad nendivad, et ega proovide tegemisega ei tohi kunagi üle pingutada, sest laps võib kergesti laulust väsida.

Minna Marie lavakaaslastena astuvad üles Kätlin ja Raimond Truusi ühiselt loodud laulustuudio Mamma Mia laululapsed. „Esitusega peame palju vaeva nägema, sest „We Are the world“ loo esitamisel pole tegemist just 6 aastasele kirjutatud looga,“ kõneleb Kätlin Truus, kes on Muusika- ja Teatriakadeemia laulueriala magistrant. „ Kindlasti on meil ka kõigile toredaid üllatusi plaanis,“ lubab Kätlin ja kutsub õpetajana kõiki kaasa elama Laulukaruselli finaalsaalesinemisele ning telefonihääletusel aktiivselt osalema, sest võitja valib rahvas.

RS

Foto

Minna Marie Truusi etteastet koos Mamma Mia laululastega näeb Laulukarusselli saate finaalis  19. märtsil kell 19.30 ETV kanalil. Laulule on eesti keelsed sõnad teinud Mariana Võrno.