Peetri park avatud!

20. septembril  avasime pidulikult kõigile Rae valla elanikele, aga eelkõige Peetri elanikele, vaba aja veetmiseks ja sportimiseks mõeldud Peetri pargi, mis asub Peetri alevikus aadressil Kungla tee 43. Peetri pargi ehitustöid teostas Eesti üks suurimaid ehituskontserne Nordecon AS.

Avapäeval toimusid erinevad näidisesinemised ja -trennid, et tutvustada pargis asuvaid atraktsioone. Oma tegemisi tutvustasid Rae valla allasutused ja koostööpartnerid (Rae Kultuurikeskus, Rae valla raamatukogud, Rae Huvialakool, Rae Noortekeskus, Rae Spordikool, Fredi Vöörmani tenniseakadeemia jt) ning toimus huvialade laat. Skatepargis toimusid töötoad ja demod. Pealaval võis näha mitmete huvirühmade esinemisi ning päeva lõpetas Trafficu kontsert.

Kuigi Peetri park on väga mitmekülgne ja sisaldab endas mitmeid põnevaid atraktsioone (purskkaev, veesilm, volle-, jalgpalli- ja korvpalliväljakuid, turnimisatraktsioone, karusselle jne) eristab parki Eestis teiste omataolistega võrreldes ekstra selle pargi jaoks ehitatud Eesti kõige suurem betoonist valatud skatepark ja Eesti esimene avalik parkuuripark. Uurisime spetsialistidelt endalt, kuidas tulemuseni jõuti ja kuidas sellega rahul ollakse.

Peetri pargi avamisel toimus uues skatepargis VANSi tiimisõitjate demo. Kuidas Eesti parimad rulatajad parki hindavad?

Skatepark, Toomas Seppel. VANS, New Era Cap & Co Brand Manager in Baltics

Väga uhke skatepark tuli! Nagu oli näha huvilisi oli palju ja noortele meeldis pargis aktiivselt ringi liikuda ja trikitada. Kindlasti antud skatepark eristub oma suure basseini poolest, millest üldse skatepargid alguse said. Kolme osaga bassein kindlasti arendab sõitjate oskust ja viib uuele tasemele, kust sirguvad uued Euroopa meistrid.  Park sobib hästi algajatele kui ka kogenud sõitjatele. Kuulsime, et ka Kindluse Kooli juurde valmib uhke skatepark. Kaks betoonist skateparki nii lähestikku paneb kindlasti noored liikuma ja nautima ekstreemsporti, mis on väga positiivne.  Tänud kõigile, kes selle projekti ellu viisid ja aitasid ekstreemspordi kultuuri arengule.

Kuidas tekkis Eesti esimene parkuuripark?

AS Nordeconi esindaja ja pargi ehitustööde objektijuht Kristjan Ots

Peetri pargi projektis oli parkuuri treeningala idee kohe algselt olemas, kuid hanke käigus ei leitud ühtegi piisavalt head valmislahendust, mis oleks muu kontseptsiooniga kokku sobinud.

Parkuuriparkide puhul on oluline jälgida, et kõik vajalikud elemendid oleksid olemas ja takistusi saab ületada võimalikult sujuva liikumisega. Nordeconi ostujuht Ats Janno hakkas ideid koguma üle maailma kuulsatelt parkuuriparkidelt ja joonistas oma mõtted kogutud ideede eeskujul üles. Spot of Tallinna parkuuritreener Roman Burkovski vaatas lahenduse üle ja andis omapoolsed soovitused.

Kogu koostöö tulemusena valmis Peetri parki Sweco Projekt AS poolt projekteeritud lihtne, kuid vastupidav parkuuri treeningala, mis on kooskõlas vastava normiga (EVS-EN 16899:2016).

Parkuuripargi elemendid koosnevad erinevatest betoon- ja toruelementidest ning EPDM pinnakattest, mis suurendab ala ohutust. Parkuuripark on eelkõige mõeldud treeningplatsina, kus on parkuurimiseks vajalikud elemendid hüpete, jooksmise ja ronimise treenimiseks.