Rae Noortefestival jõudis Lagedile!

2. septembril oli Lagedi Kooli taga õhk elevust täis ning näha oli sagimist ja ehitamist. Kool oli juba alanud, aga tegus suvi oli ikka veel ära saatmata – toimumas oli Rae Noortefestival 2022!

Rae Noortefestival on juba omistanud endale rändfestivali kuvandi. Igal aastal leiab festival endale uue asukoha Rae vallas, et jõuda noorteni valla erinevates piirkondades. Kuna sel aastal on Rae Noortekeskus võtnud suursündmuste ja laagrite fookusesse väiksemad piirkonnad, siis oli Lagedi üks variantidest, kuhu festival püsti panna.

Festival sai avapaugu 2. septembril kell 17.00 Lagedi Noortekeskuse välilaval. Festivali konfereerisid päevajuhid Henri Olavi Suomalainen ning Marc Hüsson, kes tutvustasid festivali programmi ning vestlesid külastajate, esinejate, korraldusmeeskonna, huvikoolidega ja paljude teiste osalistega.

Rae Noortekeskuse telgis oli kõigil huvilistel võimalik tutvuda viie noortekeskuse tegemistega uuel hooajal, meisterdada, lasta näomaalinguid teha ning osaleda templimängus ja loosides. Templimäng osutus väga menukaks ning läbi selle said noored tutvuda ja teha ülesandeid Rae valla huvihariduse pakkujate juures. Kohal olid Rae Arhitektuurikool, JJ-Street, Spot of Tallinn, Rae Koss ja Rae Huvialakool, kes tutvustasid niisamuti oma uue hooaja tegevusi valla erinevates otstes ja andsid noortele lahendada erinevaid ülesandeid, näiteks tasakaalu hoidmine, ehitiste meisterdamine lihtsatest vahenditest, täpsusvisked jpm. Kohal oli ka Töötukassa Karjäärikeskus, kes nõustas noori tööleidmise osas. Proovile sai panna ka oma loomingulise ja inseneerilise poole MERKUUR’i mobiilses töökojas.

Ühe õige festivali juurde kuuluvad ka maitseelamused. Toidutänaval olid koha sisse võtnud Suhkru-Piiga koos jääjoogi, suhkruvati ning kõige pehmema jäätisega, Bee toidukaravan käsitööburgeritega ja mõnusate jookidega, Triin Nuiamäe kohevad minipannkoogid, Maheleib koos kõige pehmemate küpsetistega ja Minimeltsi lustakad jäätisepärlid.

Õhtu kulminatsiooni alustas Meisterjaan, kellega päevajuht Marc seti alguses tegi beatboxi improvisatsiooni. Meisterjaanile järgnes räpiduo Clicherik & Mäx, kes festivalile korraliku lõpu panid. Rohkem pilte leiab Rae Noortekeskuse Facebookist.

Suur aitäh Rae Noortefestivali toetajatele: Telia, Saku Läte, Tallinna Teletorn, Maheleib, Transpordiamet, Trustek, InGame, Värska Originaal, Million Mindset, Super Skypark ja Rae vald. Aitäh armsale Lagedi Koolile toetuse eest. Tänamata ei saa jätta ka Rae noortevolikogu tublisid vabatahtlikke ja valla noorsootöö spetsialisti Kädi Kuhlapit ning Helimeister OÜ tehnikuid, kes panid Lagedi välilava kõlama ja särama.

Jätkame rändamisega ning 2023. aastal kohtume Rae Noortefestivalil 25. augustil Vaidas!

Fotod: Karl Johannes Randrüt