Rae taasasutamise aastapäev pakkus põnevat ekskursiooni

Maarjamaa omavalitsused on pika tee läbi käinud ja huvitavat elu elanud rohkem kui veerand sajandit. Rae vald tähistas oma (taas)sünnipäeva 11. juulil ning sai 26 aastat täis. Põlvkonnaks loetakse 25 aastat.

Seesuguseid tähtpäevi tähistatakse erineval moel päevakohaste kõnede, taidlejate, kohvilaudade ja muuga. Raes käis sel aastal asi teistmoodi. Rahvas oli kutsutud vallamajja hommikukohvile, mille kõrvale sai maitsta head ja paremat. Selle hea ja parema kokkasid ja küpsetasid valmis vallavalitsuse töötajad ning vallavanem ise oli käinud eelmisel õhtul maasikaid pidulauale korjamas. Tublid!

Päeva nael seisnes selles, et huvilistel oli võimalus külastada valla erinevaid piirkondi, oma silmaga näha valminud ja valmivaid ehitusi, haljastust, vabaajaobjekte ja kõike muud. Bussis andsid selgitusi vallavanem koos abivallavanemaga. Muljed on suurepärased!

Kui iga päev olla sellise melu sees, siis ei tajugi sellist pidevat arengut, kuid aeg-ajalt kõrvalt vaadates on edasimineku tempo kolossaalne. Järveküla, Jüri, Lagedi, Peetri, Vaida – see on ju täiesti uus maailm, kui põlvkonnataguse ajaga võrrelda. Elamuehitus, lasteasutused, vabaajakeskused! Rae rahval on, mille üle uhkust tunda!

Kuna tempo on kiire, ongi vast mõistlik kord aastas bussi istuda ja vallas ringi vaadata. Millal? Miks mitte 11. juulil, sünnipäeval. Valla tähtpäev oli hariv ja kosutav!

Edu vallarahvale (ja külalistele)!

Arno Kelnik

vallavanem 14.12.2000–19.09.2001

 

Foto: Rae Sõnumid

Valla 26. aastapäeva ekskursioonil Rae endistele vallavanematele, volikogu esimeestele, esimese vallavolikogu koosseisu liikmetele ja aukodanike külastati erinevaid valla paiku ja vaadati sisse laienevasse Vaida põhikooli, 2014 valminud Aruheina lasteaeda ja 2016 avatud Järveküla kooli.