Rae valla küladepäev pani Patika kihama!

Juulikuu viimasel päeval kihas elu Kure talu koplis Patikal sipelgapesana – toimus 18. Rae valla küladepäev.

Seekord osales küladepäeval 25 küla ja alevikku ning mitmeid külalisi ka kaugemalt. Kirja pani end 425 küla- ja alevikuinimest, külalisi oli küladepäeval üle 500. Melu kestis keskpäevast südaööni. Tegevusi jätkus terveks päevaks ja vihmahood lustinud rahvast ei heidutanud. Pärast külavanema, vallavanema ja RVAKSi esimehe tervitussõnu heisati Jüri pasunakoori saatel Patika küla vastvalminud lipp (kavandi autor Jaanus Kikas). Võistelda sai mitmel moel, mõned olulisemad tulemused olgu siin mainitud: koduõlle võistlusel „Rae Virre 2021“ sai rahva lemmikuks Vaskjala märjuke. „Rohelise küpsetise“ võistlusel teenis žürii otsusega esikoha Vaida aleviku hõrgutis. Küladevahelise teatevõistluse võitis Kopli küla. Põnev oli Ifi mälumäng, kus esikohta jagasid Kurna ja Urvaste külad. Lisaks teenisid külad-alevikud punkte üksikaladega Politsei- ja Piirivalveameti, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse võistlustel. Kõige selle tulemusel saavutas üldvõidu Kurna küla, kellel on au korraldada järgmise aasta küladepäev. Õnnitleme võitjaid!

Kultuuriprogrammis esinesid Marionett teater, lugusid loomadest rääkis Aleksei Turovski, esines Jüri pasunakoor, JG Joondu noorterühm ja Patika enda külakoor, kes tähistas oma 10. juubeliaastat.  Meisterdada sai vaprusehelmeid, suveniire ja putukahotelli. Sõita sai hobukaariku ja isesõitva bussiga. Lapsi rõõmustasid hiigelbatuut, näomaalingud ja suhkruvatt. Päeva juhtis Arlet Palmiste.

Küladepäeval ei puudunud ka heategevuslik oksjon, kus meie enda küla Jaan Elgula oli valmistanud pingi, kohalikud külaelanikud olid väljas heategevusliku müügipunktiga. Oksjoni võitis vallavanem Madis Sarik, kes lubas uhke pingi omale maakodusse viia. Heategevusliku oksjoni ja müügi tulu läheb vana koolimaja restaureerimiseks, et oleks koht, kus küla saaks kohtuda ajal, millal õues enam soe ei ole.

Küladepäeva toetasid rahaliselt RVAKS, Rae vald, kohaliku omaalgatuse programm ja Sohver OÜ, toodetega Aesti, Põllumäe Viljad, Coop, Veski Mati, Raasiku õlletehas ja Juhani puukool. Aitäh kõigile toetajatele!

Õhtu lõpetas muhe simman Kukerpillidega ja süüdati külalõke. Erilist tänu väärivad kõik need inimesed, kes vabatahtlikuna aitasid küladepäeva korraldada ja läbi viia ning lahked heategevustoodete ostjad. Täname kõiki, kes tulid kohale. Kohtumiseni järgmise aastal küladepäeval Kurna külas!

Fotod: Aarne Vesi.