Sportlastele jagati 150 auhinda

Rae valla spordielus jäi selja taha ülimalt edukas aasta. Järveküla koolis toimunud mullust spordiaastat kokkuvõtval üritusel tunnustati kohalikul, üle-eestilisel ja rahvusvahelisel tasemel silma paistnud atleete ning treenereid ja tõdeti, et Rae sportlased on pildil nii Eestis kui ka laias maailmas.

Vallavanem Mart Võrklaev tõstis esile kolme suuremat saavutust: Vändras peetud valdade suvemängudel saavutatud ajaloolist esikohta, Ingrid Puusta 11. kohta Rio olümpia purjetamise RS:X klassis ja Rae spordikeskuse projektijuhi Indrek Raigi poolt käima lükatud Team Rae valla algatust, mille eesmärk on kindlustada kõikidele kodukohta esindavatele sportlastele ühtne võistlusvorm.

Muuhulgas spordi eest vastutav abivallavanem Jens Vendel meenutas, et kui kümme aastat tagasi oli sportlaste tunnustamisüritusele kutsutud kõigest 17 inimest, siis tänavu anti välja 150 auhinda.

Rae valla elanike arv on dekaadi jooksul kahekordistunud 17 000ni. „2005. aastal käis Rae valla spordielu Jüri gümnaasiumi vanas rohelises saalis ja kummimattidega kaetud staadionil ning Vaida kooli spordisaalis. Ühtegi kergliiklusteed polnud. Tosina aastaga on toimunud tohutu areng. See jätkub ja viie aasta pärast võib pilt olla hoopis teine. Näiteks on suur nõudlus tennisehalli järele,“ rääkis Vendel.

Rae Huvialakooli spordiosakonnas õpib üle 400 noore. Võimalik, et huvilisi oleks isegi poole tuhande jagu, kuid kõiki soovijaid ei saa vastu võtta, sest treenerite ja spordisaalide arv seab omad piirangud.

„Spordielu järgmiseks etapiks võiks olla esindusvõistkonda panustamine. Meil on mitu tubli harrastusklubi, kuid selline publikumagnet, kellele iganädalaselt kaasa elamas käia, puudub,“ arutles Vendel. „Kogu maailm teab, et Manchesteri linnas tegutseb kuulus jalgpalliklubi ja neil on punased särgid. Kogukonda liitev spordivõistkond elavdaks ka meie kohalikku elu märkimisväärselt.“

Vendel ütles, et selle aasta eesmärgid on tervise- ja harrastusspordi osakaalu tõstmine, kogukonna liitmine tippspordi kaudu, noorsportlaste esiletõusu soodustamine ning treenerite sidumine Rae vallaga. Hiljemalt kevadel valmib Vana-Tartu maantee kergliiklustee Tallinna-poolne lõik ning eelduste kohaselt peaks suvel saama disc-golfi mängida Kurna mõisa parki tehtaval rajal. Rahaliselt toetab projekti ka Kiili vald. „Väga kihvt koht on,“ kinnitas Vendel.

Andres Kalvik

Foto: Rae Sõnumid

Järveküla kooli aulas toimunud sportlaste vastuvõtul sai ka tunnustuse Rae valla võrkpallinaiskond ja seda valla väga eduka esindamise eest Eesti valdade suvemängudel.