Tänavuaastane küladepäev pakub mitmeid uuendusi

2016. aastal saavutas Ülejõe küla poolt Lagedil korraldatud küladepäeval esikoha Lagedi, aga kuna alevik oli hiljuti küladepäeva korraldanud, anti väärikas ülesanne auhinnalisele teisele kohale tulnud Kopli külale.

Kahtlemata on tegu Rae valla külaliikumise tippsündmusega, millel on juba piisavalt pikk ajalugu. Esimene küladepäev toimus 2004. aastal Rae koolimajas Vaskjala külas. Nüüdseks oleme jõudnud XIV Rae valla küladepäevani, kus korraldamises on eelnevalt saanud kätt proovida juba 13 asumit alates esimesest korraldajast: Vaskjala, Salu, Suursoo, Limu, Peetri, Kadaka, Karla, Uuesalu, Vaida, Urvaste, Patika, Lagedi ja Ülejõe.

Igal korraldajal on eesmärk olnud, ja saab ka edaspidi kindlasti olema, et antakse endast parim ja ollakse kordumatu. Ei ole selles erand ka mitte Kopli küla. Meil on olnud võimalus õppida eelmiste korraldajate kogemustest ning osalejate tagasisidest. Sellest lähtuvalt soovime muuta küladepäeva kõigile huvitavamaks ning atraktiivsemaks, mille nimel oleme otsustanud viia sisse mõningad uuendused.

Peamine, mida teeme teistmoodi, on see, et läheme üritusega ise inimeste juurde. Lahtiseletatult, me ei kutsu inimesi mitte enese poole Koplisse, vaid korraldame ürituse seal, kus juba on arvestatav hulk elanikke. Selleks valisime käesoleva aasta küladepäeva toimumise kohaks Rae valla keskuse, Jüri aleviku.

Koduülesannet ei tule

Sel aastal ei ole küla- ega alevikuvanematel vaja muretseda selle pärast, kelle õlule panna koduülesande ettevalmistamine, sest seda kavas ei ole. On täiesti arusaadav, et kui me milleski võistleme, siis me soovime olla ka võitjad. Usume, et kodus ettevalmistatavast ülesandest loobumine toob võistlustulle rekordarvu külade ja alevike võistkondi. 6. augustil alustame me kõik samadelt lähtepositsioonidelt.  

Üks kardinaalsemaid uuendusi on talutoidu müüjate ja käsitööliste kaasamine. Soovime sellega tutvustada kohalikke väikeettevõtjaid ning luua ühte lisapõhjust külastamaks Rae valla külaliikumise tippsündmust. Juhul kui oled huvitatud enda toodangu pakkumisest, siis vabad on veel üksikud kohad. Võta meiega ühendust ja löö kaas ürituse sisustamisel!

Samamoodi ei ole veel kunagi kaasatud elanikke võistlustööde hindamisse, kasutades selleks sotsiaalmeediat. Meie soov on Facebooki kaudu seda teha. Tuleb olla vaid Rae valla FB-grupi liige ning anda enda hääl enim meeldivale võistlustööle ja seda ürituse toimumise ajal. Mida ja millal täpselt hindama hakatakse, see avalikustatakse juba 6. augustil.

Kui tavaliselt toimuvad erinevad võistlused ja mõõduvõtmised selleks, et selgitada välja parim, osavam ja täpsem küla või alevik, siis ka seekord on nii – selguvad parimad. Parimate väljaselgitamiseks saavad kavas olema nii võistkonnavõistlused kui ka individuaalalad. Uuendusena on seekord kavas mõõduvõtmised erinevatele vanuserühmadele, mis ei lähe arvesse parima küla või aleviku väljaselgitamisel, vaid pakuvad võimalust kõigile olla parim, sõltumata sellest, kas Sinu küla on registreerunud võistlema või mitte.

Mõõduvõtmiste vaheaegu sisustavad meie oma Rae valla taidluskollektiivid ning õhtu lõpetab värske TV3 võistlussarja Rahvabänd 2017 võitja, Värskast pärit kultusbänd Sinu Naine.

Kohtume Rae valla küladepäeval 2017, mis saab toimuma 6. augustil Jüris Rae spordikeskuse juures oleval staadionil ja sellega piirneval muruplatsil.

Üks kõigi, kõik ühe eest!

Indrek Varik

Kopli külavanem ja korraldustoimkonna juht

kyladepaev_2017@rae.ee