Tammiku tänava korteriühistu totaalne muutumine

Varasemalt halli, lagunenud krohvi ja eri stiilis rõdupiiretega viiekorruseline maja särab nüüd Tammiku serval nagu äsjavalminud uus kortermaja.

Kauni Kodu konkursi žüriiliikmete saabumisel on korteriühistu juhatuse liikme Merilin Luukas nägu naeru täis. Naine meenutab, et kolm aastat valmistati ette ja arutati kõigi osapooltega, mismoodi korterelamut renoveerida ja saavutada tulemuses võimalikult maksimaalne rahulolu. Korteriomanikke oli 60, igaühel omad erisoovid. Hiljem selgus aga, et projekt oli vigane.

Korteriühistu juht räägib Kauni Kodu konkursi žüriile, et majal vahetati ära aknad, ehitati uued rõdud ja seda perspektiiviga tulevikus lisada rõdudele klaaspiire. Täielikult renoveeriti hoone fassaad ja ehitati jalgratastele hoiukohad. Maja ümbruse kaunistamiseks lasti teha lillekastid.

Korteriühistu võttis pangast Kredexi käendusel renoveerimiseks laenu ligikaudu 200 000 eurot.

Korteriühistu juht Merilin tunnistab, et kerge see protsess ei olnud ja leidus neidki, kes ennustasid, et see renoveerimistöö küll õnneliku lõpuni ei jõua. Merilin meenutab, et vaatamata keerulisele eelloole sujus ehitusperiood ise hästi ja koostöö ehitajaga oli tegus. „Tegimegi ära!“ oli juhatuse liige Merilin Luukas õnnelik.

KÜ Tammiku 29 pälvis konkursil Kaunis Kodu kortermajade kategoorias I koha ja saab auhinnaks 400eurose kinkekaardi. Võitja saab hoonele tunnustustahvli, mis kinnitatakse maja seinale.

Foto: Rae Sõnumid

Renoveeritud fassaadiga KÜ Tammiku 29 Jüris.