Vaida põhikooli hoovipealses majas alustas tegevust noortekeskus

Kolmapäeval, 18. oktoobril, avati Vaidas põhikooli juures noortekeskus, mis pakub vajalikku keskkonda ideede elluviimiseks ja enese arendamiseks.

Vaida noortekeskuse eesmärgiks on luua vastavad tingimused noorte mitmekülgsemaks arenguks. Noorsootöö Vaidas pakub erinevaid väljavaateid kohaliku elu edendamiseks ning suuremaid võimalusi vaba aja veetmiseks ning mitteformaalseks õppeks.

Avamispeol pakkus palju rõõmu ja elevust Teadusteatri Kolme Põrsakese etendus, kus tehti vahtu, udu ja leeke. Seda olid vaatama tulnud mitmeid noortekeskuse sõbrad koolist, raamatukogust ja vallavalitsusest.

Septembris Rae noortekeskuse juhatajana tööle asunud  Mari-Liis Küüsmaa sõnul on ääretult tore, et noortekeskus Vaidas lõpuks avati. Seda oodati kaua ning nüüd loodame, et see läheb käima. "Põhirõhk on sealsetel noortel, soovime luua noortekeskuse, mis ongi just sealsete noorte nägu ning kõnetab nende huvisid."

Vaida noortekeskuse avamisega suureneb noorsootöö teenuste mitmekesisus ja kättesaadavus Rae vallas. Lisaks Vaidale kuuluvad Rae noortekeskuse alla üksused Jüris, Lagedil ja Järvekülas

“Noortekeskus ei ole kindlasti koht või ruum, vaid pigem atmosfäär, mille loovad üheskoos nii noored kui ka noorsootöötajad,“ sõnas Vaida noorsootöötaja Marleen Otsus.

Noortekeskus asub Vaida põhikooli hoovipealses majas, aadressil Vana - Vaida tee 15. Noortekeskusesse on oodatud kõik 7-26 - aastased noored.

 

 Fotod Mari-Liis Paekivi