Harjumaa Ansamblite Päeva 2023 võitja on Boms Above Me!

Rae Kultuurikeskus on koostöös Eesti Kultuurkapitali ja Tankeriga korraldanud Harjumaa Ansamblite Päeva alates 2018. aastast ja selle aasta osavõtt oli suurim. 11. märtsil esines Harjumaa Ansamblite Päeva raames Rae Kultuurikeskuses 12 ansamblit üle Harjumaa. Nauditava etteaste tegid rahvale kollektiivid: Kahtlase Kontingendi Kogunemine, Sine, Rajupesu, Bombs Above Me, Ring, Kirsid, Nissi Trollide Noortebänd, Meteora, Narasanti, Egregor, Differ ja Revaalid.

Väga positiivne on, et osalema on tulnud ka erinevate Harjumaa omavalitsuste gümnaasiumite ansamblid ja loodame tulevikus kohata Rae Kultuurikeskuse laval ka Rae valla koolide ansambleid!

Kaheteistkümne ansambli esinemine oli paras väljakutse nii žüriile kui ka heli –ja valgustehnikat pakkuvale firmale Front of House OÜ-le ja Eduardile, kes said antud ülesandega suurepäraselt hakkama. Kui aastal 2024 on esinejaid üle 20, peame korraldama juba kahepäevase „minifestivali“.

Žürii koosseisus Jaan Elgula, Tõnu Hallik ja Margus Ermast nimetas võitjaks ansambli Bombs Above Me, kes saab muusikavideo Jalta Productionsilt. Videot saab näha juba augustis/septembris. Lisaks anti välja viis eripreemiat, mille võitsid Kahtlase Kontingendi Kogunemine (vokaal), Rajupesu (trummid), Ring (hea frontman), Kirsid (vokaal) ja Differ (jõuline lavaline esinemine).

Sündmust toetas Eesti Kultuurkapital ja Tanker.

Pildil: Harjumaa ansamblite päeva võitja Boms Above Me. Foto Ott Kattel