Hoiuraamatukogu kampaania „Anna raamatule uus elu Jüris!“ tõi ohtrasti raamatuannetajaid

Rae Valla Raamatukogu koostöös Eesti Rahvusraamatukogu hoiuraamatukoguga kogus 19.-27. jaanuarini kodudes jõude seisvaid korralikke kasutatud raamatuid.

Hoiuraamatukogu on juba mõnda aega korraldanud sama aktsiooni erinevates kohtades üle Eesti. Eesmärgiks on võtta tasuta vastu väljaandeid nii elanikelt kui ka raamatukogudelt jt asutustelt, et vahendada neid raamatukogudele, mäluasutustele ja organisatsioonidele kogude täiendamiseks. 

Kampaaniast osavõtjaid oli omajagu ja raamatukastid täitusid raamatutega igapäevaselt. Soovijatel oli võimalik endale meelepäraseid raamatuid koju kaasa võtta nii, et omajagu raamatuid läks ka uute huviliste kätte ringlusse. 27. jaanuaril toimus Rae Valla Raamatukogus teabepäev, kus kohal olid ka hoiuraamatukogu töötajad, kes andsid infot aktsiooni kohta ning jagasid kirjastustest saadud raamatute ülejääke. Kõige populaarsemateks osutusid keeleõppe- ja lasteraamatud, neid võtsid huvilised endale kõige meelsamini.

Suure menu tõttu on Rae valla raamatukogudel plaanis ka tulevikus taolisi aktsioone ette võtta. See annab inimestele hea võimaluse oma kasutatud raamatutest lahti saada ja samas saab neid mujal kasutusse võtta, olgu siis kellegi kodus või mõnes asutuses.