Kes on Rae fotokonkursil kategoorias „Vaba teema“ esikoha ja kategoorias „Inimene“ kolmanda koha pälvinud Karoliina Kreintaal?

Mis Sind inspireerib?

Mind inspireerivad eriti inimesed, nende lood ja ümbritsev keskkond, kultuur ja loodus.

Mitmendat korda valla fotokonkursil osalesid? Kas oled veel sarnastest konkurssidest osa võtnud, kuidas seal on läinud?

See oli minu jaoks esmakordne kogemus osaleda Rae valla fotokonkursil. Olen osalenud paaril konkursil – need on olnud suurepäraseks võimaluseks endale väljakutse esitada, saades ülevaade oma fotoarhiivist, nähes vaeva üksiku foto presenteerimise – selle juurde käiva teksti ning fototöötlusega.

Mis tööd igapäevaselt teed ja kuidas oled jõudnud fotokunstini?

Igapäevaselt töötan Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusika erialal viiuli- ja ansambliõppejõuna ning sama eriala koordinaatorina. Lisaks õpetamistööle tegutsen neljas bändis muusikuna (Tintura, Ruhnu saare lood ja laulud, Candango Trio ja Torupilli Jussi Trio). Samuti teen aeg-ajalt portreesessioone ja pildistan live-kontserte. Fotokunstini jõudsin tänu muusikale ja reisimisele. Just põnevad sihtkohad, kuhu välitöödele, esinema või kursustele sattusin, pakkusid mulle elamusi, mille soovisin visuaalsesse keelde panna.

Millised paigad Sind Rae vallas eriti inspireerivad?

Pirita jõe metsik supluspaik Veskitagusel ja Aruvalla-Jägala tee seda ümbritsevate metsadega.

Kirjelda pisut võidutööde protseduuri, kuidas jõudsid tulemuseni? Kas need hetked on unikaalsed või neid saab ise lavastada?

Võidutööd on pildistatud mustvalgele filmile. Olen Ruhnu saarel käinud regulaarselt kümmekond aastat, mis on andnud mulle võimaluse selle saare elanike ja looduskeskkonnaga läheda kontakti saavutada. Need pildid olen saavutanud tänu kiirele reageerimisele ja ambitsioonile – hea kaader ei hüüa tulles ega lase end oodata.

Tänapäeval saavad kõik oma mobiiltelefoniga täiesti rahuldava kvaliteediga fotosid teha, mida soovitad teistele hobifotograafidele?

Oma käekirja arendamiseks soovitan jälgida inspireerivate fotokunstnike loomingut, käia näitustel, vaadata filme, lugeda. Samuti leiab internetist mitmeid kursusi, mis toetavad hobifotograafe kõiksugustes küsimustes – fototöötlus, valguse kasutamine, fotolugude loomine jne. Digitaalfotograafia õnn ja oht on teha tohututes kogustes pilte. Siinkohal soovitan väga proovida kätt analoogfotograafias, kus topeltkaadri tegemine omab täiesti teise tähenduse. Filmifotograafia õpetab süvenema.

Öeldakse, et üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna. Mida Sina oma võidutöödega oled tahtnud meile öelda?

Oma võidutöödega propageerin aeglast fotograafiat ehk analoogfotograafiat ja tutvustan Ruhnu saare erilist looduskeskkonda ning selle inimesi, kes aastaringselt sellel pea 60 elanikuga väikesaarel elavad.

Mis on Rae vallas elades hetkel hästi ja mida sooviksid Rae vallale tulevikus?

Rae valla keskus Jüri on atraktiivne elamispaik oma infrastruktuuriga – kergliiklusteed, spordi- ja tervisekeskused, haridusasutused jne. Rae vallale sooviksin tulevikus rohkem tähelepanu pöörata selle väiksematele asulatele ja nende elanikele. Vaida ning Vaidasoo päritolu tõttu tunnen muret oma kandi elanike pärast – suurt puudust tuntakse arstipunktist ja Vaida-Aruvalla kergliiklusteest, mis on jalgsi või jalgrattaga liiklejatele ohtlikuks teelõiguks.