Juba aasta jagu on Rae Kultuurikeskuse ruumides asuva Rae Kunsti Platsi kaudu olnud kunst Rae valla rahvale lähemal.
Rae Kunsti Platsi esimene aasta on möödunud edukalt. Galerii loomisel oli eesmärk tutvustada ja populariseerida Eesti kaasaegset kunsti ning sellel kursil on end ka hoitud. Rae Kunsti Plats on üks vähestest Eesti galeriidest, kes maksab kunstnikele näituste eest honorare. See on võimalikuks saanud tänu fondide ja erasektori toetusele.
Aasta vältel on toimunud 9 näitust. Rae valla rahvas on Kunsti Platsil saanud tutvuda Laurentsiuse, Juss Piho, Tiina Tammetalu, Janno Bergmanni, Mari Kartau, Sorge ja Pusa loominguga. Lisaks oli eksponeeritud Armin Kõomägi isiklik kunstikogu, mis andis hea ülevaate Eesti kaasaegse kunsti arengusuundadest.
Galerii toimimist on toetanud Eesti Kultuurkapital, AS Smarten Logistics, Armin Kõomägi ja Tankeri Pruulikoda.
Rae Kunsti Plats on kureerinud Eduard Wiiralti illustratsioonide näitust „Enne põrgut“, mis on olnud eksponeeritud Rae valla raamatukogudes ja teistes Harjumaa kultuurikeskustes, lisaks Luunja vallamajas. Lisaks toimus Peetris asuvas kohvikus Monroe Galina Bendaki näitus “Elu ja ilu by GothZone.
Esimese tegutsemisaasta möödumise maamärgina tahame pöörata pilgu oma kogukonna poole ja tuua välja need loovhinged, kes siin samas, meie vallas elavad ja tegutsevad. Rae kultuurikeskuse üleskutsele reageeris koguni 13 kunstnikku ning tõsiasi, et nende inimeste lähenemised loomingule on stiililiselt üksteisest täiesti erinevad, viitab sellele, et tegemist saab olema väga erilise väljapanekuga.
29.oktoobril kell 19.00 avatud Rae valla ülevaatenäitusel on eksponeeritud Mari Kartau, Janno Bergmanni, Juss Piho, Aita Nurga, Grete-Loviis Saare, Robert Puumeisteri, Juta Soans-Laanpere, Jana Soansi, Vilja Prometi, Galina Bendaki, Ott Katteli, Cristellli (Kristel Kütt), Toomas Aru ja Riti Rand-Salongi looming. Näitus jääb kõigile kunstihuvilistele avatuks kuni jaanuarikuu lõpuni.
Sandra Suurkask
Foto Rae kultuurikeskus
Kunstnik PUSA ehk Piret Bergmann oma näituse avamisel
Foto Sandra Suurkask
Ülevaatenäituse avamine 29. oktoobril 2017