Laenuta või tagasta raamat iseteenindusautomaadis

Eelmise aasta augustis algas Rae Valla Raamatukogu laenutussüsteemi uuendamine. Läksime järk-järgult üle kaasaegsemale tehnoloogiale, millega saab üheaegselt laenutada või tagastada kuni kaheksa teavikut. Esimesena said töövalmis laenutusletid peamajas Jüris, kuid aasta lõpuks viidi ka harukogud üle uuele laenutussüsteemile.

Tänu rahvaraamatukogude kiirendi projektirahadele on alates selle aasta märtsikuust Jüris ja Peetris olemas ka kaks RFID(raadiosagedustuvastus)-tehnoloogial põhinevat iseteeninduskohta. Tegemist on esimeste iseteeninduskohtadega Eestis, mis on liidestatud raamatukogudele mõeldud infosüsteemiga Urram.

Iseteenindusautomaadi kasutamine on tehtud võimalikult lihtsaks. Menüüpaneelil saab valida kolme erineva tegevuse vahel: laenutamine, pikendamine ja tagastamine. Seejärel tuleb kasutajal ennast isikut tõendava dokumendi alusel tuvastada ning iseteenindusautomaat annab järgnevad juhised. Loodud on ka võimalus kasutada enda tuvastamiseks kiibiga õpilaspiletit.

Suur tänu ID-Balti OÜ-le, kes antud lahenduse ellu viis, seadmed paigaldas ning teostab ka edaspidist hooldust.

Võimalus kasutada iseteenindust muudab lugejate jaoks raamatukogu kasutamise mugavamaks, mitmekülgsemaks ja kaasaegsemaks ning raamatukoguhoidjal jääb rohkem aega lugejate personaalseks teenindamiseks. Need, kes eelistavad küsida lugemissoovitusi ja paar sõna raamatukoguhoidjaga juttu ajada, saavad seda ka edaspidi teha. Need aga, kes tahavad omaette toimetada ning aega kokku hoida, saavad kasutada iseteenindust. 

 

Fotol 1: Ootame oma raamatukogu registreeritud lugejaid julgelt iseteenindust kasutama!

Fotol 2: Rae valla abivallavanem Bärbel Salumäe katsetamas uut laenutus- ja tagastussüsteemi