Rae koorikollektiivid ühendasid jõud

  • rae sõnumid
  • 28.11.2017
  • advent

Esimesel advendil, 3.detsembril kell 16.00, just jõuluaja alguse õhtupoolikul esitletakse Jüri kirikus üsna erilist albumit – Rae valla kooride heliplaati „Süüta küünal“.

Meie vallas on pikk koorilaulu traditsioon ja täna siin tegutsevad koorikollektiivid on oma olemuselt üpris erinevad. Sellest tulenevalt tekkiski mõte see tänane olukord linti püüda. See on väärt materjal tulevastele põlvedele kaardistamaks Rae koorilaulu seisu aastal 2017.

Jõululaulude plaadil astuvad üles Rae Kammerkoor, Jüri Perekoor, Lauluansambel Lustilised, Lagedi segakoor Heliand ja Patika Külakoor. Nende esituses kõlavad laulud nii Eesti kui ka välismaistelt autoritelt, on mõnusat äratundmisrõõmu ja uusi avastusi, sekka ka mõned palad, kus autoriteks meie oma andekad inimesed.

Ettevõtmine ise oli kooridele kõva kogemus ja tavapärasest erinev väljund, aga kujunes ka päris tugevaks väljakutseks. Parima tulemuse saavutamiseks tuli iga laulu lihvida ja timmida viimseni ja ka siis võis lauljatele endile jääda veel tunne, et päris lagi pole veel käes. Laulud salvestati juba kevadel ning selle juures oli meie kooridel au ja eelis töötada Eesti absoluutse tipptegija Tanel Klesmendiga, kes muuseas pälvis ka tänavuse Kultuurikapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Selle tänuväärse protsessi tulemusena sündis reaalne, käega katsutav ja kõrvaga kuulatav tulemus, mis sobib kuulamiseks igasse kodusse.

Toomas Aru

Idee autor ja Rae Kultuurikeskuse juhataja

 

Fotol Patika Külakoor

Autor Elvo Jakobson