Sel suvel koguneb taas üle Eesti tuhandeid lauljaid, tantsijaid ja pillimängijaid, et osaleda laulu- ja tantsupeol „Iseoma“. Suurele rahvapeole pääsenute nimekiri on nüüdseks selgunud ja saame rõõmustada – Rae vald on esindatud lausa 30 kollektiiviga!
Ühtekokku sõidab Rae vallast peole 581 särasilmset esinejat – nii väikeseid kui suuri lauljaid, tantsijaid ja pillimehi. See on tõeline rõõmu ja uhkuse hetk meie kogukonnale – niivõrd mitmekesine ja tugev esindus räägib enda eest.
Rae vallast on osalemas viis valikmudilaskoori, kaks lastekoori, üks poistekoor, neli segakoori, neli naisrahvatantsurühma, viis täiskasvanute rahvatantsu segarühma, üks noorte rahvatantsu segarühm, üks puhkpilliorkester, kaks rahvamuusika koondorkestrit ja veel viis erinevat pillikooslust. Kõik nad on läbinud tiheda valikuprotsessi ja pühendanud end kuudepikkusele tööle, et peole pääseda.
Tantsud, laulud ja pillid – igaühel oma lugu
Rae vallast peole pääsenud kooride seas leidub nii kogenud kollektiive kui ka väikeseid laululapsi, kelle jaoks on see esimene suur lavakogemus. Peole saamise emotsioonide skaala ulatus kergendusest eufooriani.
Ingrid, Rae kammerkoori dirigent: „Laulupeole pääsemine tõi palju rõõmu ning ühtlasi suure tänutunde oma lauljate ees. Pikk ettevalmistusaeg koos laululaagri ja lisaproovidega nõudis lauljatelt erilist panust, ka pere ja vaba aja arvelt. Seda enam rõõmustasime, kui saime teate, et oleme laulupeole pääsenud. Minu jaoks on „Iseoma“ laulupidu aga veelgi erilisem, kuna see on minu esimene laulupidu koos Rae kammerkooriga.“
Laura, Järveküla mudilaskoori laulja: „Olin väga elevil, sest tahtsin nii väga seal suure kaare all laulda ja emme rääkis, et rongkäigu ajal elavad inimesed kaasa tänavatel ja ta ise on ka mitu korda esinenud laulupeol. Ma väga ootan seda!“
Lilian, Järveküla kooli lastekoori laulja: „Kui sain teada, et saan laulda selleaastasel laulupeol, olin väga elevil ja hakkasin lootma, et mu ema saaks ka. See on olnud tema unistus – vähemalt ühe oma lapsega laulda laulukaare all. Ja see sai teoks.“
Kristofer, Järveküla mudilaskoori laulja: „Laulupeole pääsemisest teadasaamine tegi mulle suurt rõõmu. Esimene mõte oli, et vau kui äge! Ettelaulmisele saabusin otse puhkusereisilt, kartsin lennu hilinemist ja magamata ööd, aga kõik sujus hästi. Olen meie üle uhke ning juba ootan suure kaare all laulmist.“
Tantsijate jaoks tähendab peole pääs kindlust, et kuudepikkune töö, proovid ja higised saalipõrandad ei ole olnud asjata. Nii mõnigi rühm nägi selles oma unistuse täitumist.
Aivi, Tantsuvõsude tantsija: „Kui otsus saabus, muutus tuba hetkeks hiirvaikseks. Siis aga täitus see meeletu kiljumisega – tegime sellist häält, et õpetajad jooksid vaatama, mis juhtunud on!“
Mari-Liis, ÕHIN naisrühma rühmavanem: „Peale teate saamist tuli eufooriline rõõm. Kõik need nädalavahetuste trennid – just selle nimel tehtud! Ja siis jõudis kohale – nüüd peab need tantsud ka ilusti joonistesse tantsima.“
Derle, JOONDU noorterühma tantsija: „Ma ise pole kunagi tantsupeol käinud, isegi mitte vaatajana. Ei suuda ette kujutada, mis tunne see on – aga ootan, et saan sõpradega koos midagi nii suurt kogeda.“
Priit, tantsuansambel Sõleke täiskasvanute segarühma tantsija: „Sellel korral ootasin tulemusi suurema huviga ja pean tunnistama, et närv oli koduvalla ridades esinedes oluliselt suurem. Seetõttu ka tulemusi kuuldes oli rõõm ja emotsioon taevas. Mulle väga meeldib, et Raes on tekkinud väga äge seltskond koos JOONDU ja Sukad & Tagidega, kuhu Sõleke on sulandunud ideaalselt. Selle seltskonnaga on lihtsalt alati rõõm kohtuda ja koos tantsida – järgmine kord siis juba tantsupeol!“
Rae valla pillimängijad teavad, mida tähendab mängida keerulist partiid nii, et publik ei märkagi, kui keeruline see tegelikult on.
Priit, Rae Huvialakooli puhkpilliorkestri 1. trompet: „Repertuaar on raske, nõuab jätkuvalt palju harjutamist ja olen üllatunud, et selle kadalipu läbisime, ülikõva sõna! Esimesel trompetil on kandev roll palades ja lihtne on kõik ära rikkuda, repertuaar on tehniliselt nõudlik, kuid suutsime heal tasemel ära mängida. Ei olnud nii kindel, et pääseme, aga ära tegime!“
Karl Joosep, Rae huvialakooli puhkpilliorkestri juhendaja: „Valdas suur rõõm ja kergendustunne, et ligi aastajagu tööd on vilja kandnud! Aga veel puhata ei saa, sest palad tuleb soojas hoida ja marsid rongkäigu jaoks selgeks õppida.“
Teele, Huvistuudio ÕHIN juhendaja: „Emotsioonid olid ülevoolavad, sest tööd on tehtud palju! Meeletult lisaproove ja lisatrenne. Uhke tunne!“
Kollektiivid, kes peol osalevad:
Koorid:
· Lagedi kooli mudilaskoor Natuke Veel
· Jüri kooli mudilaskoor
· Jüri kooli poistekoor
· Peetri lasteaed-põhikooli mudilaskoor
· Kindluse kooli 2-häälne koor
· Järveküla kooli mudilaskoor
· Jüri kooli lastekoor
· Järveküla kooli lastekoor
· Segakoor Heliand
· Patika külakoor
· Rae kammerkoor
· Kindluse Kogukonna Koor
Tantsurühmad:
· Rae gümnaasiumi JOONDU noorterühm
· Tantsuansambel Sõleke, täiskasvanute segarühm 1
· JOONDU segarühm
· Rae kultuurikeskuse segarühm Sukad & Tagi
· Peetri põhikooli lastevanemate rahvatantsurühm Rune
· Rahvatantsurühm Kärts Magneesium
· Naisrühm Tantsuvõsud
· Huvistuudio ÕHIN naisrühm
· Kindluse kooli naisrühm Kindlad Kannad
· Rae Kultuurikeskuse naisrahvatantsurühm Jüri Marid
Pillimängijad:
· Rae huvialakooli puhkpilliorkester
· Huvistuudio ÕHIN kandlering
· Huvistuudio ÕHIN kapell
· Huvistuudio ÕHIN näppepillid
· Huvistuudio ÕHIN hiiu kandled
· Rae huvialakooli Lagedi näppepillid
· Rae huvialakooli rahvapilliansambel
· Karmoškakollektiiv N-duur
Kohtume juuli alguses Kalevi staadionil ja lauluväljakul!
Fotod:
Kindluse kooli naisrühm Kindlad Kannad. Foto: Kindluse kooli Facebook
Huvistuudio ÕHIN. Foto: Tiit Aunaste
Järveküla kooli mudilaskoor pärast ettelaulsmist. Foto: Järveküla kooli Facebook