Soovime teha Eesti suurimat jaanituld Rae vallas!

Rae Kultuurikeskus on koostöös BGM Managemendi ja Emil Ojaga korraldanud kaks väga edukat Rae valla jaanituld. Sündmusi on külastanud tuhanded inimesed ja meie soov oleks tulevikus teha Eesti suurimat jaanituld just Rae vallas. Uurisime Emililt, kuidas seda teha ja mis selleks vaja oleks.

Mäletan oma esimest jaanituld Rae vallas (2017. a), mida korraldasin Lehmja tammikus ja kella kaheksa paiku küsisid inimesed, et Toomas, millal tule süütad, siis saame minna Kose jaanitulele. Kuidas Sa hindad ürituse korraldajana Rae valla viimaseid jaanitulesid, mida oleme koos teinud?

Jaanipeod on olnud populaarsed, mis tähendab, et neid on tehtud õigesti, aga alati saab teha veel paremini. Arvan, et iga jaanipeoga liigume sammukese edasi ja saame publikule pakkuda kvaliteetset meelelahutust.

Sellel päeval on meie kui eestlaste jaoks ka teine tähendus. Kuidas Sa ise tunned, kas peaksime sellele rohkem tulevikus tähelepanu pöörama?

Jaanipäev ja võidupüha! Kaks suurt tähtpäeva. Üritusena hoiaks ma need lahus, aga tähelepanu peaks mõlemale kindlasti rohkem pöörama. Eriti veel tänases kontekstis. Kes ei mäleta minevikku, elab tulevikuta.

Meie problemaatiline koht on (mingiks ajaks ka ilmselt jääb) Rae valla jaanitule asukoht. Meil puudub selliste suurte sündmuste jaoks oma „lauluväljak“.  Sa ise elad Rae vallas (Peetri alevikus) ja oled sündmusekorraldajana vaadanud natuke meie omavalitsuses ringi, kus Sa ise seda kohta näeks?

Suure „lauluväljaku“ koha suhtes valik just suur ei ole. Pindala mõttes oleks kindlasti parim koht Aaviku suusamägi. Seal oleks ruumi ehitada välja erinevad platsid nii kontserdi kui ka festivali korraldamiseks. Suusamägi peaks olema vabaajakeskus, kus jagub tegevusi nii talvel kui ka suvel.
Aga sellise festivaliplatsi ehitamine on kulukas. Tuleks rajada vajalik taristu koos kommunikatsioonide, parklate ja teedega. Rae vallas puudub turismiobjekt, mis tooks siia külalisi, aga arvestades valla logistiliselt head asukohta ja Tallinna lähedust, oleks selline – multifunktsionaalne vabaaja/konverentsikeskus/festivaliplats – kohaks, mis tooks siia suured kontserdid, messid ja festivalid.

Minu ambitsioon on teha Eesti suurimat jaanituld Rae vallas. Viimast koostöös sündinud jaanituld külastas 5000–7000 inimest. Kuidas arvad, on see tehtav?

Loomulikult on see tehtav! Unistada tuleb suurelt ja eesmärgid peavad olema. Suurim ei tähenda, et kutsume lihtsalt rahva tasuta peole. Suurim jaanipidu peaks olema mitmekülgsem, kus on palju head muusikat ja erinevat meelelahutust. See peaks olema jaanipidu kogu perele, kus jätkub tegevusi nii lastele kui ka täiskasvanutele. Siin on turvaline ning mõnus olla. Kui Rae vallal on huvi, et siin oleks Eesti suurim jaanipidu – siis teeme ära! Mina olen käsi!


Foto: Emil Oja. Erakogu.