Teoks on saamas rahvusvaheline koostööprojekt, kus osalevad Eesti, Portugali ja Itaalia partnerorganisatsioonid, mille eesmärgiks on kultuurisilla loomine osapoolte vahel ja muusikatudengitele rikastava kogemuse pakkumine teemadel, mis jäävad väljaspoole traditsioonilist õppekava.
Vaskjala Loomeresidentuuri koordinaator Janno Bergmann kirjeldas ettevõtmist: „Ühe osapoolena osaleb projektis ka Rae vallas tegutsev ja Rae Kultuurikeskuse poolt hallatav Vaskjala Loomeresidentuur ja seal resideerunud kunstnikud. Veebruari esimesel nädalal viibisime Bragas Portugalis, kus toimus hulganisti töötubasid ja tiheda töönädala kulminatsiooninina sündis Portugali ja Eesti muusikatudengite ning õppejõudude ühiskontsert. Vaskjala Loomeresidentuuri poolt organiseeriti Braga Muusikakonservatooriumis John Grzinichi „Wind Harp“ heliinstallatsiooni töötuba ja Villem Jahu „Dead Circuit Orchestra“ elektrooniliste heliinstrumentide töötuba Eesti ja Portugali muusikatudengitele.“
„Koostöö saab jätku juba selle aasta sügisel Eestis, mis viiakse osaliselt läbi Rae koolimajas Vaskjalas, kus toimub Hollandi kunstniku Yuri Landmani poolt juhendatav elektroonilise keelpilli ehitamise töötuba Eesti ja Portugali muusikatudengitele. Koostöö kulmineerub 2023. aastal kokkuvõtva ühiskontserdiga Campobassos Itaalias,” lisas Janno Bergmann.
„Building Culture Across Boarders” projektis osalevad Vaskjala Loomeresidentuur (Rae Kultuurikeskus), Georg Otsa nimeline Tallinna muusikakool, Conservatório de Música Calouste Gulbenkian de Braga ja EURelations GEIE. Projekti rahastust toetab Erasmus+.
Fotodel: Vaskjala Loomeresidentuuri kunstnikud Portugalis. Janno Bergmann.