Harjumaa parimaks spordisündmuseks valiti Peetri Lastejooks

Keset jõuluaega korraldas Spordiliit Jõud Kose vallas traditsioonilise aasta parimate tunnustamise, kus parima Harjumaa spordiürituse tiitel tuli Rae valda, kaheksandat korda toimunud Peetri Lastejooksule.

 „Kui me 8 aastat tagasi oma pojale sünnipäeva kingitust tehes otsustasime jooksu korraldamise kasuks, ei osanud me iial arvata, et see idee osalejate hulgas nii populaarseks osutub. Kui esimesel aastal registreeris 80 inimest ja kohale tuli 180, siis järgmistel aastatel kasvas jooks oluliselt, ulatudes isegi ligi 800 jooksjani,” jutustas osalejatele Anu-Mall Naarits. „Siis mõistsime, et lihtsalt käsitsi ei ole võimalik enam nii suurt hulka andmeid hallata ja muretsesime elektroonilise ajamõõdusüsteemi, mis parandas võistluse läbiviimise kiirust ja sujuvust märgatavalt. Oleme tänulikud, et Harjumaa meie pingutusi märkas ja tunnustas,” lisas ta.

 Spordiliit Jõud ühendab erinevate maakondade spordiliite ning iga liit valis välja aasta maakonna parima spordiürituse, noortetreeneri ning kohaliku spordielu edendaja.

Harjumaa parima noortetreeneri tiitli sai vibutreener Katrin Virula Kajamaalt ning kohaliku spordielu edendaja tiitli Helges Mändmets Kolgakülast.

Urmas Põldre

UP Sport peatreener

Foto

Tänavu augustis registreeriti Peetri Lastejooksul 495 lapse jooksutulemus