Rae vallast alustanud alustanud sportlased tõid esmakordselt Sportkeegli Maailmameistrivõistlustel Eestile hõbeda

22. – 31. augustil osalesid noored Eesti Keeglisportlased eri vanuseklasside Sportkeegli Maailmameistrivõistlustel Sloveenias Kranjis ja Kamnikus, mis kujunesid kokkuvõttes Eesti keegliajaloo kõige edukamateks.

Kõige silmapaistvama tulemuse eest hoolitsesid 16 aastane Johanna Martinson ja 17 aastane Liilia Tõnisson, kes saavutasid U18 tüdrukute tandemis hõbemedali, kusjuures maailmameistritiitel jäi lisavisetel vaid 1 kurika kaugusele. Tegu oli Maailmameistrivõistlustel Eestile kõigi aegade esimese medaliga kõikide vanuseklasside lõikes.

Suurepäraseid tulemusi tegid ka teised noored, U18 sprindis jäi Silver Romandi 32 võistleja seas jagama 5ndat kohta. Sarnane tulemus saavutati ka poiste tandemis, kus Markus Ojangu ja Silver Romandi jäid samuti 5ndat kohta jagama.

Esmakordselt oli Eesti esindaja võistlemas ka U14 Maailma Karikavõistlustel, kus Jonathan Austa saavutas 7nda ja 8nda koha.

U23 vanuseklassis esindasid Eestit Roomet Libe ja Liilia Tõnisson. Kahjuks loosiõnn eestlasi seekord ei soosinud ja võistluste noorim osavõtja Tõnisson pidi sprindis peale tublit lahingut lisavisetel alla vanduma eelmisel päeval maailmameistriks tulnud sakslannale. Libe langes välja teises ringis, kaotades samuti maailmameistriks tulnud Horvaatia esindajale.

Koondise liikmetest 5 on oma keeglimängu alustanud just Rae vallast laste võistlussarjast "Keegliga sõbraks",mida on jätkuvalt toetanud Rae Vald. Tänasel päeval elavad Rae vallas endiselt Silver Romandi ja Markus Ojangu.