Sügisõhtute pimeduses muutub helkur jalakäija parimaks sõbraks – see väike vahend aitab ennetada õnnetusi ja päästa elusid. Novembrikuus pöörame erilist tähelepanu turvalisele liiklemisele ning tuletame taas meelde helkuri kandmise olulisust.
Ilmselt on juba kõigile teada, et halva nähtavuse korral või pimeda ajal teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või valgusallikat. Kindlasti ei tee aga halba mõned asjad veel kord meelde tuletada:
Autojuht on sageli ka jalakäija, näiteks liikudes sõidukist kontorisse, lasteaeda või poodi. Ärge unustage, et helkur on vajalik ka neil lühikestel teekondadel!
Helkur kinnitatakse auto tulede kõrgusele, umbes 50–80 cm maapinnast, et see oleks juhile hästi nähtav.
Kuigi tänavavalgustus aitab, ei piisa sellest, et jalakäija taustast selgelt eristuks.
Ilma helkurita on jalakäija auto lähitulede valguses nähtav alles 30 meetri kauguselt, helkurit kandes aga juba 130 meetri pealt. 30 meetri pealt ei ole võimalik jalakäijale otsasõitu vältida, 130 meetri kauguselt on veel aega reageerida.
Kanna helkurit ka valgustatud kergliiklusteedel, siis oled nähtav ka jalgratturitele ja teistele kergliiklejatele.
Ära unusta, et helkur ei ole igavene! Aja jooksul võib see tuhmuda, saada kriimustatud, käia pesus ja kaotada nii oma omadused. Kontrolli, et sinu helkur oleks heas seisukorras.
Helkuri puhul kehtib tingimusteta vana tõde – mida rohkem, seda uhkem!
Nii nagu juba mitmel aastal varem, läheme ka sel sügisel koos vallaesindajatega kohalike koolide juurde vaatama, kas helkurkandmine on ikka kõigil meeles ja kui kellelgi ei ole helkurit, siis see saab väikese helendava abimehe endale kohe ka külge. Selgi aastal on helkurijagamisele oma õla alla pannud Rae vallas tegutsevad ettevõtted: Pipelife, Huppa, Miil, ABB, Harju Tarbijate Ühistu ja Smarten Logistics.
Turvalist liiklemist kõigile!