E-sigaret on sama tervistkahjustav kui tavaline sigaret

Koolides ja tänavatel on aina enam levimas uus tubakatoodete trend, mis on ka alaealistes huvi tekitanud.

Kõik on teadlikud sellest, et sigarettide suitsetamine on tervisele kahjulik ning seadusega on sigarettide müümine alaealistele ka keelatud. Samas pole aga paljud seni veel kursis sellega, et suitsuvaba tubakatoote ja tubakatootega sarnaselt kasutatava toote tarvitamine on samamoodi alaealistele keelatud. Selle all on ennekõike mõeldud elektroonilisi sigarette. Tegemist on seadmega, mis töötab patareitoitel ja mille eesmärk on aurustada kapslis sisalduv keemiline segu, mille suitsetaja sisse hingab.

Levinuim eksiarvamus seoses e-sigaretiga on, et see on tervislik alternatiiv tavalisele sigaretile. Tasuks aga meeles pidada, et nikotiin on tugev sõltuvust tekitav aine. Nikotiin mõjutab inimese arengut ning aitab kaasa erinevate haiguste tekkimisele. Kuigi minnes üle e-sigaretile võib tunduda, et need ohud jäävad realiseerumata, siis tegelikult muutub vaid nikotiini omandamise viis. Tänu magusale maitsele ja erinevatele kohandamisvõimalustele - vedelike segamine, seadme pinge valik – on see toode ahvatlev just paljudele noortele. Tänu selle kahjulikule mõjule, on seaduse järgi e-sigarettide omamine, müük ja tarvitamine alaealistele keelatud. Täisealine inimene, kes pakub noortele tubakatooteid, saab karistatud rahatrahviga kuni 400 eurot.

Nii nagu hea tervise hoidmiseks tehakse sporti ja jälgitakse toitumist, tuleb eemale hoida ka tubakatoodetest. Soovin teile ja teie kallitele lastele tervislikku elustiili!

 Ida-Harju konstaablijaoskonna noorsoopolitseinik Jelena Polkopa