Eesti VIII Omavalitsuspäeva teemaks on andmepõhine juhtimine

13. veebruaril 2023 toimus Riigikogus Jaan Tõnissoni nõupidamisruumis Eesti VIII Omavalitsuspäeva (OVP 2023) korralduskomitee koosolek. Seekordne kohtumine oli pühendatud Eesti Vabariigi 105. aastapäevale.

Eesti VIII Omavalitsuspäev toimub 21–22. septembril 2023 Rae vallas ning üldteemaks on „Andmepõhine juhtimine – kood eduka omavalitsuseni". 

Rae vallavanema Madis Sariku sõnul koolitab tark omavalitsus oma ametnikke, loob kvaliteetseid e-teenuseid ja kasutab andmeid: „Omavalitsuse juhtimises ei saa kõike ettevõtlusest üle võtta, kuid tööriist, millega andmeid koguda, võrrelda ja järeldusi teha, on vaja ka omavalitsuse töös. See võiks olla innovatsioon omavalitsuse töös."

MTÜ Polis president ning Tallinna Ülikooli õppejõud Sulev Lääne lisas, et koostöö on tähtis kõikide sektorite vahel. „Paraku mõjutavad kriisid kogu ühiskonda, sealhulgas kohalikke omavalitsusi. Uutele väljakutsetele saame sisuliselt vastata vaid koostööd suurendades ning seda nii riigi ja kohalike omavalitsuste kui ka ülikoolide ja era- ning kolmanda sektori vahel. Omavalitsuspäev on kujunenud üheks oluliseks platvormiks, kus erinevad osapooled ei otsi süüdlasi, vaid koos teaduspõhise lähenemisega, võimalikke vastuseid.“

Kahe päeva jooksul toimuvad ettekanded, arutelud ja töötoad.