Egeri maailmakarikaetapp lestaujumises oli spordiklubile Fortuna väga edukas

Egeri maailmakarikaetapp lestaujumises toimus 8.–10. oktoobril Egeri linnas Ungaris. Esimesel päeval toimusid treeningud ja kahel teisel võistlused. Eestit esindas spordiklubist Fortuna 13 sportlast, kellest kümme – Johanna Johanson, Ann Ly Maiki Parts, Elisabeth Vahtras, Teele Nappus, Angelika Izosina, Kreete Maalust, Anna Võsokovski, Gregory Kibus, Georg Veevo ja Rassel Pihlak – elavad või treenivad Rae vallas.

Esimesel võistluspäeval püstitati 2 Eesti rekordit ja võideti 7 medalit

50 meetri sukeldumises tegi võimsa tagasituleku Johanna Johanson, kes võitis naiste arvestuses 2 koha ajaga 17.47, klubi rekordist jäi Johannal puudu 0.03 sekundit. Enne seda tulemust oli Johannal pikk tagasitulek oma tasemele peale 2019. aastal toimunud jalaoperatsiooni. „Läksin ujuma üle oma 2018. aasta rekordit ja lootsin aega 17,5. Nähes finišis oma uut rekordit, olin väga-väga õnnelik,“ ütles Johanna Johanson.

800 meetri lestaujumises võitis esimese koha Angelika Izosina uue Eesti noorte rekordiga 7.23.47. Eelmine rekord kuulus samuti Angelikale. 400 meetri akvalangi ujumises näitas tugevat ujumist Ann Ly Maiki Parts, kes saavutas 2. koha uue isikliku rekordiga. 4 x 50 segateateujumises saavutati 3. koht, meeskonnas ujusid Georg Veevo, Gregory Kibus, Johanna Johanson ja Teele Nappus. 400 meetri bifin stardis parandas Maiki oma tulemust ja võitis 3. koha uue Eesti rekordiga 4.10.21. Mõnikümmend minutit hiljem oli Maiki stardis 100 meetri akvalangiujumises koos Johanna Johasoniga. Jõudes taastuda 400 meetrist, ujus Maiki ülivõimsa ajaga 39.48 ennast maailmakarikaetapil esikohale, Johanna Johanson saavutas samal alal ajaga 40.45 3. koha. „Ujusin kaks põhidistantsi järjest väikese taastumisvahemikuga ning mõlemas suutsin ennast ületada. Olen saadud tulemusega väga rahul,“ kommenteeris Ann Ly Maiki Parts.

Viimasel võistluspäeval ujus Angelika Izosina  400 SFis suurepärase aja 3.31.09  ja võitis tüdrukute arvestuses esikoha. Teateujumises 4 x 100 SF saavutas nii meie naiskond kui ka meeskond 3. koha.

Treener Vladimir Kunitsõn jäi saadud tulemustega väga rahule, kuid mainis, et mõnel alal jäi hing natuke kripeldama, kuid tehakse tööd ja valmistutakse juba edasi Eesti meistrivõistlusteks, mis toimuvad novembri lõpus.

Kahe päeva kokkuvõttes saavutas spordiklubi Fortuna 37 võistkonna seas 2. koha.