Iseteeninduse toimine võib eeldada browseri ülekontrollimist

Seoses taotluste esitamisega Rae vallavalitsuse iseteeninduses soovitame kontrollida üle oma browserid ja veenduda, et kõik allkirjastamisks vajaminev on toimiv.

Rae vallavalitsuse IT juht Hannes Raimets kõneles, et esmalt tuleb veenduda, kas browseris (Internet Explorer, Google Chrome,  Mozilla Firefox) on lubatud ID-kaardiga allkirjastamine. Selleks peab olema browseris sisse lülitatud vastav "Laiendus" mille kohta leiate infot: http://www.id.ee/index.php?id=10604

 On tulnud informatisooni, et Google Chrome lültab pärast uuendust allkirjastamise laienduse välja. See tuleks uuesti laienduste menüüs „Lubada“. Inglise keelne Chrome browseris on nimi „Tokens signing“ ja browseris FireFox on „ Firefox Token Signing Plugin“.

 RS

Kuidas kontrollida?

1.  Kirjutage Chrome aadressi ribale järgnev „chrome://extensions“

2.  Valikust leiate „Token Signing“ veenduge, et linnuke „Lubatud“ on olemas.

Kui loetelust puudub üldse selline laiendus, siis tuleks tarkvara installeerida lehelt www.id.ee

ID-kaardi sertifikaatide kehtivust saate kontrollida http://www.sk.ee/id-kontroll/

Tuleks kindlasti jälgida, et Te olete turvalise saidi ühenduse peal - kontrollimiseks veendu, et aadress hakkab „https://piksel.ee/spoku/rae/“

NB! ID-kaardi tugi puudub browseril Edge - seega palume seda browserit vältida. Kõige töökindlamad browserid on Google Chrome ja Mozilla Firefox.