1. septembril avas oma uksed selline põnev ettevõte nagu Jüri Nutilaod. Rae Sõnumid käisid uudse lahendusega tutvumas. Tegemist tutvustas Nutilaod juhatuse liige Peeter Pärtel.
Palun tutvusta nutiladude kontseptsiooni, kas tegemist on Eestis uudse nähtusega?
Tegemist on üldises mõttes minilaoga, see kontseptsioon on alguse saanud juba 60-ndatel Ameerika Ühendriikides, 80-ndatel jõudis see ka Inglismaale ehk Euroopasse ja nüüd on see levinud vaikselt üle maailma. Tegemist on turvalise panipaigaga väljaspool kodu. Kuid lisaks kasutavad seda laovõimalust ka ettevõtted, kas siis põhi- või lisalaona. Esimene meie teenuse kasutaja on samuti ettevõtja, kes ladustab siin oma tööriistu. Meie äriidee pärineb Soomest, kus selline ladu juba ideaalselt töötab.
Miks otsustasite oma Nutilao teha just Rae valda?
Meil oli esialgu silmapiiril ka teisi asukohti. Eesmärk oli leida kasutuseta maja, mis on pikalt seisnud ja otsib uut otstarvet ning millele anda uus elu. Ilmselt kõik kohalikud teavad siin vaid paar aastat tegutsenud Jüri Ehituskaupa, mis juba pea kümme aastat tagasi pankrotti läks. Sellest ajast saati on see hoone olnud ripakil ja kasutuseta. Otsustasime selle nukras seisus hoone osta, investeerinud on kokku 160 investorit, nende hulgas ka mitmed Rae valla elanikud. Kokku läks hoone koos sisutusega maksma 780 000 eurot.
Milles seisneb teie unikaalsus?
Tegemist on esimese täiesti automaatse nutilaoga Eestis. Varem on tehtud tabalukuga versiooni. Kõige vanem nendest on Tondil avatud Tondi Minilaod. Eristume kindlasti ka oma kiiruse poolest ehk nutilao saab vormistada endale kiirelt ka tööpäeva lõpus ja oma asjad juba samal ajal sisse viia.
Kas parkla kuulub samuti teile, mida plaanite sellega tulevikus teha?
Parkla kuulub samuti meile ja siin teeksingi üleskutse. Kui kohalikel on häid ideid, mida siia veel luua, et luua meeldivat ruumi, siis oleme ettepanekutele avatud. Esimene idee tuli juba Rae valla FB-gruppide kaudu ehk pakume parklateenust Bolt Drive ja CityBee autodele ning vähendame sellega valla parklate koormust. Ilmselgelt peakski selline teenus tulema eraettevõttelt ja pole mõistlik vallalt tasuta parklaid eraettevõtetele nõuda.
Kuidas see lepingu sõlmimine ja nutilao kasutamine tehniliselt välja näeb?
Lepingud on meil tähtajatud. Lepingu sõlmimine võtab internetis vaid 10 minutit, aga tulevikus tahame seda aega veelgi kiirendada. Lao kasutamiseks on kliendil vaja alla laadida vastav rakendus, kus pääseb just tema laoruumile ligi. Rakendus avab nii hoone kui ka kliendi lao ukse. Hetkel pakume vaid tühja laopinda, kõik sisustuse võib klient ise juurde tuua.
Mille ladustamiseks praegused kliendi teie teenust kasutavad?
Näiteks kasutatakse seda kolimise ajal asjade ladustamiseks. Meil on väga erineva suurusega ladusid. Meie hoone on G4S-iga ühendatud ehk tegemist on väga turvalise lahendusega. Ettevõtted kasutavad lisalaona. Suurematel laopindadel saab hoida näiteks ka oma sõidukeid. Väiksemates ladudes on aastaringselt minimaalselt 10–15 kraadi.
Rohkem infot: https://nutilaod.ee/